iscjedak

Lea

Postovana doktorice,
prilikom citanja vasih odgovora primjetila sam da je pojacani iscjedak cesto posljedica bakterija koje se prenose spolnim putem i da moze ukazivati na ozbiljnije tegobe,buduci da ga i ja imam to me ipak plasi,te me zanima koji bi mogao biti njegov uzrok u mom slucaju(do sada nisam imala spolni odnos,menstruacije su mi redovite,ne osjecam nikakve bolove,peckanje niti svrbez,iscjedak nema neugodan miris,ali je pojacan).
Unaprjed hvala na odgovoru,

Doc. dr. sc. S. Kupesic

Poštovana,
S obzirom da u Vašem slučaju nema mogućnosti spolno prenosivih bolesti, rizik spolnih infekcija je minimalan (oprez: do infekcije može doći prilikom masturbacije i/ili uvođenja stranih tijela u maternicu). Ukoliko to kod Vas nije slučaj, pojačani iscjedak u periovulacijskom razdoblju može se smatrati normalnim i ne zahtijeva primjenu nikakve terapije.
Preporučam da se nakon stupanja u prvi spolni odnos obratite ginekologu kako bi se učinila dopunska obrada koja uključuje Papa nalaz.