Iscjedak ,polip na maternici

lidija.p.

Poštovani ,prošle god 5 mjesecu mi je dijagnosticiran polip na endometriju,nisam imala nikakvi problema.Zadnje 4 M su mi izrazito točne (krvarim svakih 30 dana)dobijam prvoga u mjesecu.Moj problem je taj što već evo 4 dana imam iscjedak blago crveno svjetle boje.malo smeđega te sluzav.Ovulaciju sam imala 18.1.Jučer sam napipala u vagini kao neko # tkivo#,(prislonila sam ogledalo )da bi vidjela unutar vagine kao zgrušana krv (,kao loptica i na tome visi kao bradavica roze boje ,kao izraslina ).Jako sam se uplašila.Pitanje glasi dali se to maternica vagina sprema za nadolazeću M ZATO IMAM NAKUPINE ZGRUŠANE KRVI ili je u pitanju nešta drugo?Jutros sam opet gledala nevidim n i zgrušanu krv ni bradavicu ni ništa ,samo spooting sad već crvene boje .Polip da se spustio u maternicu?Imam sve simptome pms .Menstruacija treba nastupiti 2.2.Spolno sam aktivna (prezervativ ,ejakulacija van mene) Zadnji spolni odnos 7.1. hvala.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, spotting je moguć prije menstruacije kod slabije funkcije žutog tijela. U tom slučaju luči se manje progesterona i dolazi do oskudnog krvarenja. Što se tiče tkiva koje ste opisali nemoguće je reći o čemu se radi bez pregleda. Budući da je trudnoća isključena, postoji mogućnost da se radi o polipu, koji nije ništa drugo nego nakupina sluznice maternice koja se ponekad može spontano izbaciti iz materišta.

lidija.p.

Kontaktirala sam svojeg ginekologa telefonski.
Rekao mi je da je to uobičajen iscjedak prema nadolazeću M ,a ono što sam vidjela #tkivo# da je maternica.Te da će kroz par dana nastupiti M.Nema potrebe za nikakvom terapijom.Samo čekanje.
Htjela bi čuti i vaše stručno mišljenje,i ovoga puta vam se zahvaljujem.

Ivo Balenović, dr. med.

Oskudno krvarenje je pred menstruaciju (najvjerojatnije zbog slabijeg lučenja progesterona u ovom ciklusu). Što se tkiva tiče, ne mogu reći o čemu se radi bez pregleda.