iscjedak u ranoj trudnoci

toxiclystronger

Poštovani doktore, imam 29 godina, moj suprug i ja smo prvi put pokušali imati bebu (dakle prva trudnoća). Radila sam test prije 3 dana koji je pokazao jedva vidljivu crtu, pa sam jutros ponovila test i sva četiri testa su itekako pozitivna.
Clearblue digital pokazuje trudnoću od 2-3 tjedna što je u skladu s datumom ovulacije i odnosa (2. ili 3.7.). Nakon početne sreće, nastupila je zabrinutost jer sam kroz popodne prilikom brisanja primijetila kao neki smeđi iscjedak na papiru. Inače imam redovite cikluse i normalne jajnike, jedino imam blago spuštenu maternicu. Trebam li biti zabrinuta i što mi je dalje činiti? Svakako planiram posjetiti ginekologa.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, nema razloga za brigu, u oko 40% početnih trudnoća dolazi do oskudnijeg krvarenja koje nije povezano sa spontanim pobačajem.

Angie03

Doktore,
u januaru ove godine sam imala spontani pobačaj. Od prošlog meseca samo muž i ja ponovo počeli da radimo na bebi.
Odradila sam pre toga sve preglede i svi su bili ok.
23.06. mi je bio plodni dan i nadala sam se da sam tada ostala trudna. Test sam odradila 07.07. i bio je negativan, a onda sam i dobila 08.07. i bila sigurna da trudnoće nema.
Zbog bolova u grudima i čudne roze krvi juče sam još jednom odradila test koji je bio pozitivan, a onda su rezulteti bete bili 762 što ukazuje da se trudnoća dogodila pre menstruacije.
Bolove nisam imala sve do danas, kada sam bila na pregledu, gde sam posle ginekološkog uz-a prokrvarila više i krv je crvene boje, a bolovi su bili nesnosni.
Doktorka mi nije ništa rekla o trudnoći, već samo da ponovim betu za dva dana i vodim se pod šifrom Z.
Da li mi možete reći šta dalje da radim? Koji korak da napravim?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, potrebno je ponoviti beta hcg, kako Vam je dr. rekla. Kod urednih trudnoća beta se udvostručava otprilike svaka dva dana. Kod vrijednosti bete oko 1500 trudnoća bi se trebala ultrazvučno vidjeti.

Angie03

Doktore, danas sam ponovila betu i ona je 1,040.
Da li smatrate da se trudnoća održava, ili je došlo do spontanog? Ako se održava da li je to moguće s obzirom na menstrualno krvarenje?

Ivo Balenović, dr. med.

To nije pravilan rast beta hcg-a. Javite se Vašem liječniku. Kod takvog nepravilnog rasta beta hcg-a, uz praznu maternicu, treba misliti na mogućnost izvanmaternične trudnoće.

trudilica88

Veliki pozdrav..
20.12.sam isla na pregled i culo se srce sve ok

Ivo Balenović, dr. med.

Super.