Iscjedak u trudnoci

IvanaInna25

Poštovani, trudna sam 19tt. Imam normalni iscjedak u trudnoci (leukoreju), ali cesto uz bijelkasti iscjedak bude i vodenast. Nema neugodnog mirisa, samo ponekad imam osjecaj peckanja, ali uglavnom se rijetko javi. U 8tt sam radila briseve i papa test i sve je bilo uredno. Radi li se o gljivicnoj infekciji? Trebam li ponoviti briseve? Moram napomenuti da moj ginekolog ne radi stupanj cistoce, ne gleda mikroskopski iscjedak. Pregleda "odokativno", na predzadnjem pregledu mi je rekao da imam nesto gljivica, a na zadnjem pregledu da nema prisutnosti gljivica, ali ja i dalje imam vodenkast iscjedak.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, vjerojatno se radi o gljivičnoj upali koja je česta u trudnoći. Preporučam neki od vaginalnih antimikotika. Mogu se slobodno koristiti u trudnoći.