ivf

dolores

Poštovana docentice Kuprešić,
Imam 36 godina i 2 neuspjela pokušaja IVF-a. Uvijek sam imala redovite menstruacije, tj. 27.,28. dan u trajanju od 4-5 dana. Nakon zadnjeg pokušaja koji je bio u listopadu imam češće menstruacije i to 25. dan, zadnji mjesec čak 18. dan koje traju i do 7 dana. U siječnju mi se čak pojavilo jednodnevno kratko krvarenje 15.dan ciklusa. Sve sam to ispričala svom liječniku, koji je to zabilježio, ali ostala sam bez objašnjenja. Da li ga ima? Hvala na odgovoru.

Doc dr. sc. S. Kupešić

Poštovana,
Izrazito skraćenje menstruacijskih ciklusa može govoriti u prilog anovulacijskih ciklusa, a često može biti uzrokovano insuficijencijom žutog tijela. Preporučila bih da se učini dopunska hormonska analiza kako bi se otkrio uzrok Vaših smetnji.