izostanak menstruacije

smeđokosa1953

nemam menstruaciju vec dva mj, prije dva mj imala sam upalu mjehura..

imam bolove ispod stomaka kod jajnika,sirast iscjedak..

imam problema sa odlaskom na wc ..

da li je to sve posljedica stresa ?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Možda. Ako ste spolno aktivna, napravite prvo test na trudnoću.

Malamala00

Dobar dan ovako 28.03. Sa dobila "menstraciju" zapravo je to bila smeđa krv trajala je 3-4 dana i stala zadnja menstruacija je bila 9.03. Krv je bila 5 dana i 2 dana kao smede inace mi tako bude ali trebala sam do sada dobiti menstruaciju međutim nisam još imala sam spolni odnos sa kondomom,zanima me dali sam mogla ostati ikako trudna ili je to samo poremecaj hormona ili necega imam 18 godina ne znam o cemu se radi mozete li mi nekako pomoci
Hvala unaprijed

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana,
uz odnos s kondomom trudnoća nije moguća. Krvarenje koje navodite je vjerojatno ovulacijsko.

Malamala00

Sto bi moglo uzrokovati izostanak ?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana,
uzroci izostanka menstruacije su mnogobrojni: psihički uzroci, stres, hormonalni poremećaj, promjene u tjelesnoj težini, prekomjerna fizička aktivnost... Naravno ako se isključi trudnoća (koja nije moguća uz zaštitu kondomom).