Izostanak menstruacije

tina1983

Postovani,molim vas za pomoc,otkako sam dobila prvu menstruaciju imam neredovite cikluse,sada imam 36 godina,nisam radjala.Prije dosta godina doktorica me je stavila na terapiju duphastonima i bilo je sve ok,no prije otprilike godinu dana sam dobila bez tableta,prirodno,i to je trajalo skoro godinu dana tocno u datum i jako me veselilo.Nisam se javila doktorici.Sto se tice zadnje menstruacije imala sam ju 22.veljace a ova zadnja je trebala nastupiti 25.ozujka no nije dosla,imam sve moguce simptome,bol u ledjima,jajnici bole,nervoza,grudi strasno bole,akne,to traje oko 10 dana ali nikako da dodje menstruacija.Po racunanju mi sad kasni oko 17 dana.Zbog ove situacije zovem doktoricu ali se nitko ne javlja,na mail isto,imam duphastone kuci,da li vi smatrate da bi mogla poceti piti duphastone i kako,trudna nisam 100 %,jedem puno kako ne radim pa mi je mozda i to utjecalo,ne znam,molim vas za pomoc,hvala!

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, slobodno možete uzeti terapiju duphastonom 2x1/10 dana. Dva do tri dana nakon prestanka terapije nastupiti će menstruacija. Vjerojatno je došlo do hormonskog disbalansa.

tina1983

Hvala vam na brzom odgovoru,pocet cu uzimati odmah ujutro,ne bi mi trebalo nista biti,osim menstruacije?Veliki sam panicar i malo me strah,nadam se da razmijete,jos jednom hvala,Sretan Uskrs..

Ivo Balenović, dr. med.

Ne može se ništa desiti. Hvala, također.

tina1983

Postovani,ja sam popila dvije tablete i od prve imam kao neko probojno krvarenje i bole me jajnici,jucer manje danas malo vise,da li je to vec menstruacija ili da dalje nastavim piti?

Ivo Balenović, dr. med.

Nastavite s uzimanjem tableta. U pravilu dva do tri dana nakon prestanka s uzimanjem tableta nastupa menstruacija. Ako bi se menstruacija (ne probojno točkasto krvarenje) javila ranije, možete i prije prekinuti s terapijom.

tina1983

Mislim da bi ovo bila menstruacija,krvarim,pa bi ipak prestala,previse me boli jajnici i sve vise krvarim,nemojte se ljutiti zbog toliko poruka ali druge nemam,zasad,hvala

Ivo Balenović, dr. med.

Ako je počela prava menstruacija prekinite s uzimanjem tableta.