Trudnoca

dani27

Postovani. Zadnju menstruaciju sam imala 27.2 ,plodni dani su mi poceli 15 og dana ciklusa,a 16 i 18 dana ciklusa sam imala odnose,2 tjedna vec imam bolne grudi i trbuh me boli kao da cu dobiti,prije 2 dana sam napravila test i jako je vidljiva crta,odmah se pojavila. Mene sad zanima u kojem bi tjednu trudnoce sad trebala biti i kad je preporucljivo ici na pregled? I da li je normalno da mene i dalje boli trbuh kao da cu dobiti,pa prestane i tako evo vec 2 tjedna,da napomenem nemam nikakvih krvarenja. Hvala

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, Vi ste u 6. tjednu trudnoće prema amenoreji (izostanku menstruacije). Unutar idućih tjedan do dva bilo bi preporučljivo da se trudnoća ultrazvučno potvrdi. Povremeni bolovi u početku trudnoće su uobičajena pojava. Samo ukoliko bi primjetili krvarenje, javite se liječniku čim prije.

sweetlove

Postovani!
Naime, menstruacija mi je zadnjih godina uglavnom redovita (kasni najvise tjedan dana), no ovog puta kasnila je skoro 3 tjedna i nije bilo nikakvih predmenstrualnih simptoma kao inace (bolne grudi, nakupljanje vode u tijelu). Ovog puta sam uocavala blago krvarenje uglavnom pri mokrenju, koje je samo po broju dana bilo nalik menstruaciji. Takoder nije bilo tragova ni ljustenju jajne stanice. Odnose imam nezasticene, no ipak pazimo da sam odnos prekinemo na vrijeme. Zadnjih dana primjecujem blage bolove u trbuhu. Da li se radi o vaginalnom krvarenju u ranoj trudnoci?

dani27

Postovani hvala na odgovoru,samo da Vas pitam jos. Da li je potrebno piti neke vitamine prije nego odem na ultrazvuk? I koje tablete za bolove bi smjela piti u trudnoci?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana sweetlove, savjetujem da uradite test na trudnoću. Moguće da se radi o krvarenju u ranoj trudnoći.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana dani27, u prvom tromjesečju preporuča se Folna kiselina. U prvih 12 tjedana savjetujem da izbjegavate lijekove protiv bolova. Ukoliko je baš potrebno, možete uzeti lupocet.

dani27

Puno hvala na odg,uzela sam elevit tablete,sadrze i folnu kiselinu i sve vitamine pa se nadam da je to ok. Lijepi pozdrav

Ivo Balenović, dr. med.

To je u redu. Pozdrav.

Ludara1

Poštovani, na dan ovulacije (iako ona kaže da joj je ovolucija bila dan ranije)imali smo odnos bez ejakulacije unutar rodnice, nakon toga sam se istuširao mokrio te smo za pola sata opet imali odnos bez ejakulacije..tableta elleone je popijena 55 sati nakon odnosa..kolika je šansa za trudnoću..hvala

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovani, prema navedenom ne postoji mogućnost trudnoće. Ako nije došlo do ejakulacije trudnoća nije moguća.

Ana Karenjina3

Poštovani,

Ciklus mi traje izmedju 29 i 32 dana, posljednji put sam dobila 1.4. Seksualni odnos sam imala 10.4, metodom prekinutog snosaja. Odnose smo imali 3 puta, izmedju kojih je svaki put istusirao. Medjutim, partner mi je naknadno rekao da za prvi put misli da je na vrijeme prekinuo snosaj, ali nije sto posto siguran. Mene ta nesigurnost kopka pa me zanima obzirom da sam svjesna da nisam u plodnim danima, ali sam isto tako svjesna da sperma moze da prezivi neko vrijeme u zenskom organizmu, da li smatrate da trebam da popijem pilulu za dan poslije?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, najsigurnije je uzeti pilulu. Odnos je bio na samom kraju neplodnih dana, stoga je šansa za trudnoćom minimalna, ali (budući da niste sigurni oko ejakulacije) ipak postoji.

Miki221

Poštovani, pila sam kontracepcijske pilule Lyndinette dvije i pol godine. Zadnju menstruaciju imala sam 9.2. i nakon toga sam trebala dobiti sljedeću menstruaciju 8.3. no ona je izostala. Nisam započela sa sljedećim paketom tableta i 12.3. napravila sam test na beta HCG i iznosio je 1.7 IU/L. Dakle, tada nije bilo trudnoće. Odnose sam imala 20.3. i 22.3. i još nekoliko puta kasnije, no za vrijeme ta dva odnosa imala sam dosta jaki bijeli iscjedak.
Test za trudnoću radila sam 30.3. (nije bio jutarnji) i bio je negativan, te nakon toga ponovno napravila test 6.4. i 7.4. sa jutarnjim urinom i oba su pozitivna - jasno vidljive dvije crte (vrsta testa je GraviGnost mini). Imam lagano bolne grudi i cijelo vrijeme osjetim zatezanje u donjem dijelu trbuha, ponekad skroz lagane bolove obostrano u ležećem položaju sa ispruženim nogama. U zadnjih nekoliko dana imam zatvor, ponekad osjetim skroz laganu mučninu, ponekad osjećam umor. Zbog trenutne situacije naručena sam kod ginekologa tek 5.5.
Mene zanima jesu li to sve normalni simptomi trudnoće (pogotovo taj osjećaj u donjem dijelu trbuha) i u kojem tjednu trudnoće se nalazim? Bojim se je li sve uredu, a ranije ne mogu nikako provjeriti na UZV.
Unaprijed se zahvaljujem na odgovoru!

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, sve što navodite normalni su simptomi rane trudnoće. Kolika je trudnoća, ne može se reći, no prema onome što ste naveli, svakako je do oplodnje došlo nakon 20.3. Potrebno je uraditi uzv pregled na kojem će se mjerenjem CRL dužine odrediti točna gestacijska dob.