Izostanak menstruacije / hemoragicna cista

sara97

Postovani,
Pocetkom 7. mjeseca zbog jake boli, bila mi ustanovljena hemoragicna cista na desnom jajniku cca 40x30mm. Nakon toga na vrijeme dolazi menstruacija. Ponavljam ultrazvuk jajnika i sve u redu kao i dolazak sljedece menstruacije.
No, sada mi menstruacija kasni vec 6. dan, u trbuhu vec tjedan dana bolovi kao kod menstruacije i jak pritisak na mjehur uz konstantno mokrenje.
Zadnji spolni odnos od prosle menstruacije pa sve do sada bio je prije desetak dana.
Molim Vas za Vase misljenje sto bi bio uzrok kasnjenja menstruacije.
Zahvaljujem unaprijed i lp.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, savjetujem da uradite test na trudnoću. Ukoliko je negativan, tada je u pitanju disbalans hormona.