Izostanak pmsa

Sakiiiii

Postovani,
Poslednja menstruacija mi je bila neobicna, imala sam tacksto krvarenje 4 juna i onda je 7juna krenula menstruacija ciklus mi obicno traje 31 dan, ali prosli put je poranila menstruacija 6..7 dana, a pre toga 4 dana. Danas 26 juna iako menstruacija treba da mi stigne za 10 dana nemam bas nikakav simptom pmsa, ni bolne grudi koje u poslednje vreme uvek imam deset dana pred menstruaciju. Imam redovno odnose, decko je prilikom 2 ili 3 odnosa ejakulirao u kondom (mislim da su bili u pitanju plodni dani, nisam siguna zbog moja prosla 2 ciklusa koja su dolazila ranije) , ali smo posle toga prekinuli odnos. Da li postoji mogucnost trudnoce? Da li se desava da kad je trudnoca u pitanju izostanu simptomi pmsa?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, prema navedenom ne postoji mogućnost trudnoće. Simptomi pms-a ne moraju uvijek biti jednako izraženi.

Sakiiiii

Postovani,
Zaboravila sam da napomenem da mi se danas pojavila osetljivost samo bradavica, a grudi me malo zabole na dodir samo sa prednje strane odnosno samo u predelu oko bradavice, takodje poslednjih nekoliko dana imam blagu bol u donjem stomaku (imala sam problema sa urinarnom infekcijom pre 2 meseca), da li mogu biti sigurna da nije trudnoca u pitanju?

Ivo Balenović, dr. med.

Možete biti gotovo 100% sigurni da niste trudni. Ako se želite uvjeriti u to, uradite test na trudnoću.

Sakiiiii

Hvala Vam najlepse doktore za sve dosadasnje odgovore.

Ivo Balenović, dr. med.

Nema na čemu.

Sakiiiii

Postovani,
Izvinite sto se ponovo javljam za isto pitanje, ali s obzirom da sam imala tackasto krvarenje 4og juna, a menstruacija mi je krenula 7og, ciklus mi traje 31 dan, da li bi trebalo da sledecu menstruaciju ocekijem 5. jula ili 8jula? Htela sam Vas jos pitati u poslednjih 7,8 dana primecujem jako pojacan sekret koji je vrlo gust i beo, a danas i juce sam primetila redji, ali i dalje jako pojacan sekret belicasto, providan. Grudi su mi malo natecene i vec 5 dana imam bolove u bradavicama. Da li ostajete pri istom odgovoru na pitanje da li bi ovo mogla biti trudnoca? Da li bi taj sekret trebao da me brine?

Sakiiiii

Zaboravila sam reci, primetila sam u poslednja 2 dana sekret kao voda i ta 3 sekreta gust belozuti i redak belicast i ta “voda” kao da mi se smenjuju u poslednjih 10 dana. Juce sam ceo dan osecala bolove u donjem delu ledja.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, za menstruaciju nikada ne možemo unaprijed znati kada će nastupiti, ali ukoliko su Vam ciklusi na 31 dan, tada je za pretpostaviti da će iduća nastupiti 8.7. Iscjedak koji opisujete vjerojatno je posljedica gljivične upale. Savjetujem neki od vaginalnih antimikotika.