Moguca trudnoca

E ovako zadnju menstruaciju sam imala 15 5 i trebala je doci 8 6 al je kasnila dva nepuna dana dosla je 10.6 al prvo je bilo samo slugi na pairu i tako taj cijeli dan pred jutro sam imala puno krvarenja i cojeli dan dosta i treci dan do podne i onda je stalo iduca dva dana samo jos malo onak na pairu pa me zanim jel to moze bit impatacisko krvarenje

Ivo Balenović, dr. med.

Ne može. To je normalna menstruacija.

owr23

Poštovani,
Na 17 dan ciklusa i imala sam bol u desnom jajniku pa neznam dali je to od ovulacije, na 19 dan imala sam spolni odnos sa kondomom ali je kondom puknuo to smo shvatili na kraju ejakulacija se dogodila pola vani pola unutra. Ciklusi mi traju oko 28 dana pa trebam li uzeti pilulu za dan poslje ?
Unaprijed hvala

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, odnos je bio u vrijeme neplodnih dana. Nema potrebe za pilulom.

owr23

Poštovani,
Prošla su dva dana od odnosa koji je bio na 19 dan ciklusa, danas mi je 21 dan i pojavilo mi se krvarenje na početku dosta obilno i smanjuje se s vremenom, želim samo provjeriti dali je moguće da se radi o trudnoći ili je ovo samo uranjena menstruacija.

owr23

Također da napomenem da nakon sat vremena krvarenje je jako slabo i krv je svijetle boje.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, krvarenje koje je nastupilo dva dana nakon odnosa sigurno nije uzrokovano eventualnom trudnoćom. Implantacijsko krvarenje se javlja otprilike tjedan dana nakon odnosa i veoma je oskudno.

Strahodtrudnoce

Zanima me imaju li spermiji mogucnost prolaska kroz tkaninu ( gace ) ako je doslo do zadovoljavanja prstom (na kojem je bilo eventualno predejakulata) preko gaca.

Ivo Balenović, dr. med.

Ne postoji mogućnost oplodnje preko tkanine.