Jako žarenje i zatezanje

latica1982

Poštovani, imam 38 godina, zadnja menstruacija je bila 13.9., ciklus 27 do 32 dana, trajanje menstruacije 7 dana. Moj problem počinje prije nešto više od godinu dana, znači radi se o jakom žarenju i zatezanju na vanjskom dijelu spolovila, između stidnih usana i na samom ulazu u vaginu. Koristila sam Canesten kremu i vaginalete, Rojazol kremu, Geonestin vaginalete, Lactogyn vaginalete i Gynofit gel i ništa mi nije pomoglo. Prošlu srijedu sam obavila privatni ginekološki pregled gdje mi je rečeno da nisu gljivice u pitanju, nego mi je to područje iziritirano, dobila sam Elocom kremu 10 dana da se mažem navečer i preko dana Citatridina mast. Mažem se evo već 7 dana, ali meni ništa nije bolje, znači žarenje i zatezanje je i dalje tu. Da li radim nešto krivo? Ili bi moglo biti nešto drugo u pitanju

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, bez pregleda je teško reći o čemu se radi, ali dobili ste kremu sa jakim protuupalnim djelovanjem. Možda bi pomoglo da probate područje mazati nekom neutralnom masti - npr. Linola fett, preparat linolne masne kiseline, koja će stvoriti zaštitni masni sloj koji će učiniti da će Vas manje iritirati.

zeleno_zuta

Poštovani,
Ove godine sam imala već 3x upalu mjehura no imam problema sa nelagodnim osjećajem u području vaginalnog otvora. Pazim da ne dobijem upalu mjehura ponovno, ne hodam bosa i sl, higijena nije upitna, pijem puno tekućine, redovno koristim i vaginalni sapun no ne znam vise šta da radim. Redovno idem ginekologu (1g radim i Papa test koji je uvijek uredan). Spolni odnos mi ne predstavlja užitak već strah od boli nakon njega. Šta da radim?
Unaprijed hvala

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, prema simptomima vjerojatno se radi o gljivičnoj upali. Savjetujem neki od vaginalnih antimikotika i kremu (Plimycol, Rojazol, Canesten, Vagisan myko kombi...)