Policisticni jajnici

princessis

Postovani. Naime imam neredovne mjesecnice i kad sam otisla prosle godine kod ginekologa rekla mi je da imam policisticne jajnike, ali da nemam klsicni sindrom i nije mi rekla da vadim hormone niti mi je dala neku terapiju vec da pijem Femisan A kapi. Zadnja dva puta kad sam isla na pregled malo prije mjesecnice, nekih 5 dana prije, endometrijum mi je bio 11mm i oba puta je vidjela malo slobodne tecnosti i rekla da je to vj bilo od ovulacije. 1. Sta vi mislite o toj tecnosti? 2. I jos, ako imam policisticne jajnike zanima me mogu li imati ovulaciju? 3. Ako ima ovulacije mogu li zatrudniti bez obzira sto imam policisticne jajnike. 4. Kako mogu znati imam li ovulacije i odrediti kad su, kako bi mogli raditi na potomstvu?
Hvala.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, slobodna tekućina je posljedica ovulacije. Sindrom policističnih jajnika je širok pojam - neke žene sa sindromom uopće nemaju ovulaciju, dok je kod nekih ovulacija redovita. Sve ovisi koliko je velik hormonski disbalans. Ovulaciju možete odrediti pomoću Lh trakica.

princessis

Hvala puno na odgovoru. Znaci ja imam ovulaciju cim sam imala uvijek na pregledu slobodne tecnosti prije pocetka ciklusa. A i prepoznam nekad kad mi je sekret rastezljiv, ljepljiv i slicno. Znaci ukoliko imam ovulaciju mogu ostati trudna bez obzira sto imam policisticne jajnike?

Ivo Balenović, dr. med.

Ako imate ovulaciju možete ostati trudni, bez obzira na policistične jajnike.