Ginekologija i opstetricija


Da bi mogli slati poruke na forum trebate se prijaviti. Novi korisnici mogu se registrirati ovdje. Molimo vas da prije registracije pročitate Pravila za korištenje foruma.

Broj tema: 11777 | Broj poruka: 85227

Forum nije u funkciji!

No pregled objavljenih poruka Vam pruža veliki broj korisnih informacija iz navedenog područja.


kasnjenje menstruacije


Autor Poruka

jabukaaa

01.04.2020. 09:40

Pozdrav,imala sam odnose s mužem zadnji puta 24 februaru,bez zaštite,nisu mi bili plodni dani ,zatim sam dobila 28 februaru,i od tada čitav mart se nismo vidjeli jer smo razdvojeni inače,ja sam trebala 28 marta da dobijem mjesecnicu, jer inače uvijek imam redovne menstruacije, i sadami kasni već 4 dana,da li zaista postoji mogućnost za trudnoću?Da napomenem da sam imala pregled kod ljekara i da imam ranicu na grlicu materice, a nisam imala nikakav stres,ili nešto slično? Hvala unaprijed

Ivo Balenović, dr. med.

01.04.2020. 11:55

Poštovana, ako je nakon odnosa nastupila menstruacija, trudnoća je isključena. Budući da je nastupila 4 dana nakon odnosa ne može se raditi o implantacijskom krvarenju (od tog odnosa). Ako niste sigurni da li je bila 'prava menstruacija' uradite test. Ranica nema nikakvog utjecaja na ciklus.