Smedi iscjedak

Sani

U 5 sam ili 6 tjednu trudnoce.
Sinoc sam prvi put primijetila smedi iscjedak na gacicama.
Odmah sam nazvala doktora ali su mi rekli da za sada samo
kontrolisem kolicinu iscjedka.
Veoma sam zabrinuta a i ovo mi je prva trudnoca.
Da li je to veoma opasno?
Sta da radim?
Unaprijed zahvalna

dr. Miro Šimun Alebić, spec.gin.

Krvarenje različitog intenziteta u ranoj trudnoći je jedan od simptoma prijetećeg pobačaja, ali i brojnih drugih stanja koja nisu tako ozbiljna. Mirujte, pratite intenzitet krvarenja i konzultirajte svog ginekologa.

stels02

Postovani
Prosli tjedan 4.3. sam imala spolni odnos sa partnerom koji je bip u plodnim danima. Korostili smo zastitu, ali nam je kondom puknuo. Iako partner nije ejakuliro odlucila sam popiti plan b za svaki slucaj pa sam u ljekarni dobila EllaOne tabletu. Od subote mi je na papiru smedi vaginalni iscjedak a od danas sam ga pocela primjecivat na donjem rublju. Zanima me zasto mi se pojavio taj iscjedak?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, to je nuspojava tablete.

Nicol00

Postovani
Inace imam neredovite menstruacije. Vec 2 tjedna imam smedji iscjedak koji varira iz dana u dan sto se tice kolicine i boje sto bi znacilo da je jedan dan tamniji i obilniji a drugi dan svjetliji i oskudniji pa opet obilniji i tako u krug. Inace uvijek prije nego dobijem menstruaciju imam bolove u grudima i u donjem dijelu trbuha i ledja. A sada nemam nikakve bolove u grudima ali imam bolove u donjem dijelu trbuha, ponekad ostre i probadajuce. Ima li razloga za brigu i je li potrebno da se javljam svojem ginekologu?
Hvala, lp

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, ukoliko ne postoji mogućnost trudnoće, radi se o hormonskom disbalansu. Preporučio bih da uradite analizu hormona i da Vam preme tom nalazu liječnik ordinira terapiju.