Trudnoća i iscjedak

mirelaa

Poštovani,
Trudna sam 26 tjedana, i već duže razdoblje imam pojačan iscjedak, nekad gušći nekad rjeđi , nekad prozirne a nekad bijele bole gušći. I otkrivena mi je GBS u urinu. E sad nemam nekih simptoma osim sto mi se čini da mi je vaginalno područje malo crvenije pa postavljam pitanje da možda imam gljivice?. S obzirom da nemam planiran pregled ginekološki jer to ne rade bez velike potrebe mogu li uzeti nešto na svoju ruku neke vaginalet možda cisti radi zaštite i poboljšanje flore?
Molim za savjet
Lp, Mirela

Dea15

Pozdrav,
trenutno sam u 31tj trudnoce,uzasno me boli donji dio leda,masirala sam se mozda 2min sa elektricnim masazerom,nakon toga sam procitala da ga se ne smije koristiti u trudnoci te me sad zanima moze li biti kakvih posljedica? Hvala na odgovoru.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana mirelaa, prema navedenom vjerojatno se radi o gljivičnoj upali, što je česta pojava u trudnoći. Slobodno možete uzeti neki od vaginalnih antimikotika (Canesten, Plimycol, Rojazol, Vagisan myko kombi...)

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana Dea15, električni masažer ne može naškoditi trudnoći.

mirelaa

Da li je bolje uzeti neku od krema ili vaginalete?
Hvala na odgovoru

Ivo Balenović, dr. med.

Ako je upala jača bolje uzeti vaginalete, ako je upala prisutna i izvana (po koži vulve) možete kombinirati vaginalete i kremu.

mirelaa

Jeli ok uzeti vaginalete canesten 1 tableta 500 mg u kombinaciji s kremom? Mislim s obzirom na trudnoću ?
Lp

Ivo Balenović, dr. med.

Slobodno možete uzeti. Nije kontraindicirano u trudnoći.