Kasnjenje menstruacije

Lejlap0766

Postovani imam problem sa kasnjenjem menstraucije evo vec par dana
Ciklusi su mi bili 22.06, 22.07 i 18.08.
Da li je moguce da mi se ovaj posljednji ciklus 18.08 ranije pojavio zbog promjene klime tokom odmora i kada mogu ocekivati slijedecu menstruaciju
Doktor mi je rekao da mozda izgled jajnika upucuje na policisticne u tom slucaju koja je procedura utvrdjivanja PCOS-a sta trebam raditi?
I da li mogu iskljuciti trudnocu (imala sam peting s deckom 20.7, nikad nisam imala odnos)
Hvala

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, trudnoću možete isključiti. Radi se o hormonskoj neravnoteži. U dijagnosticiranju policističnih jajnika osim ultrazvuka potrebno je uraditi i analizu hormona. Potrebno je odrediti bazalne vrijednosti spolnih hormona, hormone štitnjače i test opterećenja glukozom. Prema svim nalazima određuje se terapija.

Lejlap0766

Hvala vam na brzom odgovoru
Cisto da mirnija budem ja sam uradila test 30ak dana poslije tog "odnosa" i pokazao je negativno, tacnost tog rezultata nije znaci upitna ?

Ivo Balenović, dr. med.

30 dana nakon odnosa test je siguran.

petra29

postovani,
menstruacija mi kasni 12 dana, nikada nisam imala toliko kasnjenje, napravila sam par testova za t i svi su negativni. je li mislite da trebam poc na pregled kod ginekologa, nisam jos nikada bila.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, svakako se javite Vašem ginekologu da se utvrdi razlog kašnjenja menstruacije, ta da Vam ordinira terapiju koja će je izazvati.