Posteljica - nisko

ivana3006

Poštovani,

u 25. sam tjednu trudnoće. U prvom tromjesečju ustanovljeno je da mi je posteljica nisko. Nakon toga se djelomično podigla te je bila smještena sprijeda lijevo. Nažalost, ponovno se spustila te je sada na 1 cm od ušća.
Cijelo vrijeme sam umjereno aktivna te izbjegavam veće napore. Ima li spavanje kakve veze s pozicijom posteljice?
Je li spavanje na lijevoj strani u svakom slučaju preporučeno?
Postoji li mogućnost ponovnog podizanja posteljice i može li se kako spriječiti daljnje spuštanje?

Unaprijed hvala!

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, napredovanjem trudnoće i rastom maternice posteljica se podiže. Ona se ne može više spuštati, nego samo podizati. Važno je da ne prelazi unutarnje ušće. Spavanje nema nikakve veze s tim, a u trudnoći se preporuča ležanje na boku. Nema razloga za brigu, posteljica će se podići.