Test za trudnocu

petra29

Postovani, koliko je pouzdan test za trudnocu?
Menstruacija mi kasni 9 dAna, napravila sam 3 testa razlicitih proizvodaca i svi su bili negativni. Mislite li da je ikakva mogucnost trudnoce? . Odnos je bio 29.8 i to je ujedno moj prvi put.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, obzirom na vrijeme koje je prošlo od odnosa testovi su 100% točni.

anita807

Poštovani,
imam 18 godina u vezi sam vec 2 godine s deckom i imamo ne zasticen odnos. Ciklus mi traje 24-26 dana, nikad mi ne kasni menstruacija. Prosli mjesec zakasnila je 2 dana, dok je ovaj cak 10 i tada sam se odlucila za kucni test. Kucni test mi je imao 2 crtice, znaci pozitivan. Uz to, imala sam lakse bolove u trbuhu i neki cudni osjecaj. Fizicki sam bila puno umornija nego prije. Nisam imala simtome menstruacije te su mi grudi normalne, niti natecene i bolne, kakve su mi inace pred menstruaciju. Odlucila sam ponoviti test iduci tjedan. No, nocas oko 2 su me probudili snazni bolovi, i to oni isti menstruacijski, otisla sam do wca te dobila menstruaciju, ali jako vodenastu u svijetlu sto inace kod mene nije uobicajeno. Citala sam, testovi ocitavaju hCG i sko nije bilo trudnoce nebi ni njega moglo biti..Znam da to moze biti spontani pobacaj kao i krvarenje u ranoj trudnoci te da bi trebalo potrajati 2-3 dana. Otici cu lijecniku, ali prvo Vas molim za misljenje.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, bez pregleda nije moguće reći o čemu se točno radi. Moguće je krvarenje u ranoj trudnoći, a moguć je i spontani. Prema simptomima koje ste naveli treba pomišljati i na izvanmaterničnu trudnoću, stoga se što prije javite liječniku.