Kašnjenje menstruacije

stresnaa123

Poštovani,

naime s dečkom sam imala seksulani odnos s zaštitom 2 puta 22.9 i jednom 24.9. Zadnja menstruacija mi je bila 29.8.

Kroz 4ti mjesec popila sam pilulu dan poslije jer je dečku skliznuo kondom, menstruacija mi je tada kasnila 8 dana i došla je 28.5., nakon toga je bilo 30.6, 30.7 pa 29.8.
oko 28.9 mi je trebala doći iduća

Zanima me samo je li moguće da sam trudna iako je spolni odnos bio u neplodnim a dečko je koristio kondom i svršio je van mene u kondom?

Pročitala sam toliko puno foruma i samu sam sebe izludila, na pameti mi je jedino da mi se još nije ustalila radi pilule za dan poslije. Je li moguće i to?

Molim Vas olakšajte mi dušu. Hvala unaprijed na odgovoru

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, odnosi su bili u vrijeme neplodnih dana, a i prema svemu ostalom što ste naveli ne postoji mogućnost trudnoće. Pričekajte menstruaciju. Vjerojatno je u pitanju hormonska neravnoteža.

Tamarato

Pozdrav, zadnja menstruacija mi je pocela 5.9. Nezasticeni odnos sam imala 16.9 u plodnim danima. Odnos je prekinut te nije bilo ejakulacije. 12 sati nakon sam popila ellaone tabletu. Zanima me postoji li mogucnost trudnoce jer su mi menstruacije uvijek uredne svako 27-28 dana, a vec mi kasni dva dana? Je li moguce da kasni zbog tablete i sto savjetujete da ucinim? Hvala

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, menstruacija najvjerojatnije kasni zbog tablete. Ukoliko želite biti 100% sigurni, uradite test na trudnoću.

tina559

Postovani,
Zadnja menstruacija bila je 31.8.i trajala 5,6 dana ko i uvijek. No onda sam zamjetila dan prije smedi iscjedak koji mi se sad prvi put dogodio prije menstruacija, inace bude uvijek dan nakon sto zavrsi menstruacija. 17.dan ciklusa od 31.8. imala sam nezasticen odnos s prekinutim snosajem i tocnije tjedan dana nakon toga pojavio se smedi iscjedak koji je trajao tocno pa 8 dana, ali mijenjao je intenzitet u sredini iscjedka pojacan tamno smedi s ugruscima i nakon njega menstruacija kasni, evo danas vec 8 dana kasni
A ujedno imam nakon prestanka smedeg iscjedka bijeli iscjedak. Nakon 5 dana kasnjenja menstruacije ucinila sam test na trudnocu popodne, a odma drugi dan 6.dan kasnjenja i ujutro, no oba dva testa su negativna, nemam nikakve simptome trudnoce osim uzasne nadustosti koja mi se inace javlja i prije mestruacije. Brine me koji je tocno razlog kasnjenja mestruacije, trudnoca ili neki poremecaj ili je mozda onaj pojacan iscjedak bio menstruacija? Inace su mi menstrucije kolko tolko redovite 2,3 dana plus minus i uvijek su krvavo crvene, moram napomenuti da sam prije pola godine popila tabletu za dan poslije te je menstruacija kasnila i do tjedan dana. Da li da ucinim jos koji test na trudnocu ili da samo otidem kod ginekologa? S tim da sam sad sa ovim iscjedkom bila pod jako velikim
Stresom zbog straha od trudnoce, a i popracena sam promjenom klike i smjestaja. Puno hvala!

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, ne radi se o trudnoći. U pitanju je hormonska neravnoteža. Savjetujem da se javite liječniku radi pregleda i eventualno uradite analizu hormona.

mirela001

Poštovani,
Zadnja menstruacija mi je bila 10.09., ciklusi mi inače traju 25-26 dana. Jučer u jutro mi se pojavilo lagano krvarenje samo kod brisanja, svijetla krv, kroz dan na uloško svjetlo smeđe. Danas u jutro kod brisanja svjeża krv, kod nużde pojave se konči¢i i koja kap krvi, nakon toga ulożak opet skoro čist. Dalu se to računa kao početak menstruacije ili je prvi dan kad počne jako krvariti? Prošli mjesec mi je bilo slučno pa sam se ponadala da je możda inplatacijsko ali je na kraju ipak došla.
Puno hvala

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, teško je reći o čemu se radi. Implantacijsko krvarenje se javlja otprilike 7 do 10 dana nakon oplodnje, oskudno je i može trajati dva do tri dana. Savjetujem da uradite test na trudnoću.

bubi1.2.3.

Postovani,

Djevojci kasni menstruacija 7 dana. 10.9. zapoceo je ciklus i opcenito je trajanja 29 dana sto znaci da je menstruacija trebala stici 9.10. Oko 20.9. imali smo zasticeni spolni odnos te jedan nezasticeni 7.10., oba bez ejakulacije.
Djevojka boluje od mikrocisticnih jajnika te je uzimala odredene preparate za regulaciju ciklusa s cime je prestala pocetkom ovog ciklusa. Uz to, u posljednje je vrijeme izlozena velikoj kolicini stresa i pritom se ne hrani normalno.
Moje pitanje je postoji li u ovom slucaju mogucnost trudnoce. Kucni test trudnoce nismo napravili.

Unaprijed hvala.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovani, prema navedenom najvjerojatnije se radi o hormonskom disbalansu. Mogućnost trudnoće je samo teorija, ali za svaki slučaj preporučam da uradite test.