Kasnjenje menstruacije

Inica

Poštovani,21.07 sam imala odnos s tim da smo pazili nakon poroda i sutradan dam dobila jaku menstruaciju u trajanju od 10 dana.Nakkn te menstruacije nisam imala odnose i čekam novu menstruaciju koje još nema pa sam zabrinuta.Prije 2 dana sam imala simptome ali su se povukli.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, budući da je nakon odnosa nastupila menstruacija trudnoća je isključena. Vjerojatno je u pitanju hormonska neravnoteža. Menstruacija će doći.

Poštovani, redovito pijem kontracepcijske pilule Triqulilar, ali ovaj sam mjesec popila dvije kutije antibiotika zbog čega su se pojavile vaginalne gljivice. Kupila sam Canesten kremu koja mi je pomogla, ali sada menstruacija kasni jedan dan. Da li može biti zbog toga ili postoji neki drugi razlog. Unaprijed se zahvaljujem

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, kod žena koje uzimaju oralnu kontracepciju menstruacija ponekad može izostati. Antibiotici nisu uzrok tome.

123neznam

Poštovani,
21.8. Imala sam zaštićen odnos prilikom kojega je partner ejakulirao u kondom unutar mene. Dva dana nakom odnosa (23.8.) pojavio mi se smeđi iscjedak koji se nakon dva dana pretvorio u krv sa ugrušcima. To je sve trajalo do 27.8. Dan nakon toga imala sam opet odnos, sa zaštitom, međutim partner je ejakulirao tek nakon 5 minuta. Sada mi menstruacija kasni oko 7 dana, što mi se znalo događati i ranije. Imam sve simptome (bol u grudima, promjene raspoloženja, prištići) međutim menstruacija ne dolazi. Imam osjećaj kao da će svaki čas. Ovaj mjesec sam imala par stresnih situacija, isto tako imala sam svrbež rodnice, sa bolnim mokrenjem i žutim iscjetkom koje se povuklo nakon par dana. Sredinom mjeseca krenula sam sa tjelovježbom međutim opet sam prestala. Možete li mi molim vas reći što je uzrok kašnjenja jer već postajem očajna i ne znam što da radim..

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, prema svemu što ste naveli trudnoća je isključena. Stres je najčešći uzrok remećenja menstruacijskog ciklusa. Vjerojatno je došlo do hormonskog disbalansa. Savjetujem pregled, te po potrebi terapiju kojom će se potaknuti menstruacija.

123neznam

Poštovani,
Menstruaciju sam trebala dobiti negdje u periodu od 22.-27.9. međutim od menstruacije ni traga. Imam sve moguće simptome, no ona se ne pojavljuje. Sredinom mjeseca imala sam nenormalne bolove u lijevom jajniku koji mi se javljaju i sada. Danas sam radila test za trudnoću, nije bio prvi urin, budući da mi već toliko kasni, ali je pokazao negativno. Znate li možda koji bi mogao biti uzrok boli u jajniku i kašnjenju menstruacije?
Hvala unaprijed na odgovoru.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, savjetujem pregled. Možda se stvorila cista na jajniku koja je uzrokovala navedene smetnje.