Kašnjenje menstruacije-vrkuta

Misic12345

Poštovani,

Počela sam piti vrkutu prije mjesec dana, velike količine. Izračunala sam da mi je ovulacija bila negdje oko 16.dana ciklusa jer mi je na 18.dan ciklusa bazalna temperatura bila 36.8tj povećala se, u prvom dijelu ciklusa mi je temperatura 36.4. Danas mi je 31.dan ciklusa i nema menstruacije, grudi su me prestale boliti prije 8 dana, danas opet bole ali malo. Druga faza ciklusa mi je 15 dana što znači da je već ttebala doći menstruacija. Jutros (31.dan ciklusa ) mi je bazalna temperatura bila 37.2 i radila sam test na trudnoću (dečko i ja se nismo pazili ) koji je negativan. Inače imam jedan jajnik malo policističnan a drugi ne. Ne znam kad da očekujem menstruaciju i je li možda vrkuta sve poremetila. Što vi mislite? S obzirom da mi je danas 14.dan povišene bazalne temperature.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, savjetujem pregled. Tada će se na osnovu uzv izgleda endometrija otprilike moći zaključiti kada bi trebala nastupiti menstruacija. Vrkuta nije poremetila ciklus.