Kilogrami u trudnoci

Mila92

Postovani, ostala sam trudna sa 96 KG na 180 cm visine, u 12 nedelji sam imala takodje tu tezinu, eventualno kg vise.
I onda mi je druga dr kod koje sam nastavila rekla da povedem racuna o kg jer sam usla gojazna.
I nakon mjesec dana spala sam na 93 kg, nisam gladovala bar mislim, al sam izbacila slatkise, tj dobro smanjila kao i bijeli hljeb, i na toj kontroli beba je imala oko 210 grama, tad sam bila u 18oj nedelji. Sad imam kontrolu za 10ak dana i i dalje stojim na toj kilazi, eventualno nekih pola kg u plusu. Stomak mi je takodje jako malo porastao, u poredjenju sa drugim trudnicama oko mene i sa nizom trudnocom od moje je manji, jedva primjetan. Da li trebam pojati hranu? Trudim se da jedem zdravije, jer mi je dr rekla da povedem racuna zbog inzulina i potencijalnog gestacijskog secera.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, ne morate pojačati prehranu. Jedite više puta na dan u manjim obrocima. Što više voća, povrća, ribe i bijelo meso. Smanjite slatkiše.