Kolestaza

Magellaniccloud

Poštovani,

U 30.tjednu trudnoće ustanovljena mi je kolestaza. Trenutno sam na terapiji ursofalk 4x250mg dnevno. Posto su mišljenja dosta podijeljena, zanima me Vaše mišljenje da li je nužno da se kolestatska trudnoća zavrsi induciranom porodom ili carskim rezom najkasnije u 37.tjednu trudnoće? Hvala unaprijed na odgovoru.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, kod kolestaze trudnoću se preporuča dovršiti u 37.-38. tjednu trudnoće. Indukciju porođaja ranije od toga treba uzeti u obzir kod težih slučajeva kolestaze, te sumnje na fetalni distres.