Kolika je mogućnost da sam ostala trudna?

Alisa161

Poštovani,
Zadnju menstruaciju dobila sam 7 dana ranije s tim da sam imala nezaštićen odnos noć prije nego sam je dobila.
Mislimo da nije ejakulirao u mene, ali nismo sigurni.
Nova menstruacija kasni mi 14 dana. Zabrinuta sam.
Jeli moguće da je riječ o hormonskom disbalansu ili je moguća trudnoća?
Unaprijed zahvalna!

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, budući da ste nakon odnosa dobili menstruaciju ne postoji mogućnost trudnoće. U pitanju je hormonski disbalans.

Alisa161

Poštovani,
Kako mi kasni evo već 18 dana, smatrate li da bi trebala uzeti neke tablete za izazivanje menstruacije?! Unaprijed hvala!

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, menstruaciju možete izazvati duphaston tabletama. Uzimaju se 2x1 tijekom 10 dana. Dva do tri dana nakon prestanka uslijediti će krvarenje.

Leptirica9292

Postovani, ciklusi su mi dosta neredoviti (dobijam na oko 30-35 dana). Pocela sam piti Femisan A kapi u pokusaju da regulisem. 6.na7. dan ovog ciklusa sam imala odnos sa deckom, sa zastitom (kondom). Provjerili smo kasnije, kondom nije puknuo. Mozete li mi, ipak, za svaki slucaj reci, na duzinu ciklusa od oko 30ak dana, da li bi ti dani trebali biti neplodni. Radila sam UZ prije mjesec dana na 7mi dan ciklusa, rutinski pregled, sve bilo ok i dr mi je rekao da mi ovulacija jos nije nastupila, pa predpostavljam da bi tako bilo i za ovaj 7mi dan ciklusa, na duzi ciklus? PS koliko je realno pracenje plidnih dana sa maby baby mini mikroskopom? Pozdrav

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, odnos je bio u vrijeme neplodnih dana. Prema trajanju ciklusa kod Vas ovulacija nastupa između 15. i 20. dana ciklusa.