Koliko sedmica

occup12

Postovani,

Posljednju menstruaciju sam dobila nekad sredinom oktobra(15.10).
Otprilike sam pocetkom godine prestala koristiti duphaston(imala prolongirano krvarenje) i menstruacije su, koliko se sjecam, bile poprilicno redovne.
U novembru nisam dobila menzes.

Sumnjan da sam drogirana sredinom okt. Mislim da je se desilo nakon dobitka menstruacije mozda oko 17.10.

1. Zanima me da ukoliko je doslo do trudnoce koliko sam tjedana? Nije mi jasno jer je odmah nakon menzesa.(moguce, ne sjecam se, da je menzes jos uvijek malo trajao)
2. do kojeg tjedna se moze uraditi medikamentozni abortus?
3. Koje nalaze treba obaviti za abortus i da li se puno ceka?
4. imam hipotireozu i hiperinsulinaemia reaktivu, prekomjerne sam tezine. posljednjih mjeseci ne koristim letrox pa je vjerovatno tsh visociji. Da li ovo utice? Ili nema veze ukoliko mi je secer ok?

Mnogo bih cijenila odgovor na sva pitanja. Mnogo sam zabrinuta.

Hvala!

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, jedini način da se vidi radi li se o trudnoći (i koliko je tjedana) je uzv pregled. Test na trudnoću može samo potvrditi ili isključiti trudnoću. Prema svemu što ste naveli kod Vas se radi o hormonskoj neravnoteži koja je uzrokovala amenoreju (izostanak mjesečnice). Javite se liječniku radi pregleda.