kombinacija medazol i rojazol vaginaleta

malena_zg

Poštovani! Molim Vas za pomoć. Situacija je sljedeća: zbog izostanka menstruacije (nisam trudna), ginekolog mi je pripisao Duphaston tablete i to 2 dnevno tokom 10 dana, a zbog gv sam dobila medazol i rojazol vaginalete koje koristim izmjenično (svaku večer drugu-počela sam s medazolom). Terapiju Duphastonom sam završila i očekujem menstruaciju, a terapija vaginaletama je još u tijeku, s time da ne znam trebam li nastaviti s vaginaletama i nakon dolaska menstruacije ili ne? Još me zanima trebam li iskoristiti sve medazol vaginalete (ima ih 10, dok rojazola ima 7), pošto znam da se inače preporuča završiti terapiju sa rojazolom da se spriječi candida? Unaprijed hvala!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, svakako bih Vam preporučio da terapiju i jednih i drugih završite do kraja.
Ako nastupi menstruacija, nakon završetka iste, vaginalete stavljajte do posljednje.