kontracepcija

sandra

Postovani!
Nisam dobila odgovor na dolje postavljeno pitanje o sterilizaciji, ali se u medjuvremenu situacija malo promijenila pa sad imam drugi problem.
Naime, buduci da su nalazi pokazali da je moja krvna slika jako losa, sterilizacija je odgodjena do daljnjega, tj. dok se ne utvrdi razlog moje anemije i dok se stanje ne sanira.
Kako se u medjuvremenu ne bih izlagala riziku od nezeljene trudnoce, htjela bih uzimati pilule. Interesira me da li je to preporucljivo dok uzimam i tablete za povecanje zeljeza u krvi? Da li hormoni koji se nalaze u antibebi pilulama mogu biti stetni za mene i na koji nacin?
Srdacan pozdrav,
Sandra

Prof.dr. Marina Ivanišević

Draga Sandra, hormonska kontracepcija ne samo da će vas štititi od trudnoće već će doprinjeti zbog oskudnijih menstruacija da se popravi i rezerva željeza. danas je hormonska kontracepcija ukoliko ne pušite strastveno i nemate izrazito poremećene funkcije jetre sasvims igurno sredstvo npr. preporučujem onu sa najmanje hormona LOGEST.