Kontracepcija za vrijeme dojenja

Sika

Poštovani,
postoji li u Hrvatskoj tzv. mini pilula na bazi progesterona koja se navodno može koristiti za vrijeme dojenja?
I može li se ona stvarno koristiti za vrijeme dojenja?
Postoje li koji drugi sigurniji vidovi kontacepcije za vrijeme dojenja?
Hvala na odgovoru!

Prof. dr. Josip Djelmiš

Poštovana Sika,
za vrijeme dojenja se ne preporuča hormonska kontracepcija, a trudnoća je malo vjerojatna ako redovito dojite svoje dijete.
Preporučena kontracepcija je kondom.