krvarenje

Marija

Prije nesto vise od 3 mjeseca rodila sam zdravu curicu velike porodjajne tezine (vise od 4,5 kg). Nakon poroda sam vise od mjesec dana imala dosta obilan iscjedak, koji se u nekoliko navrata, uglavnom nakon veceg fizickog napora pojacao (npr. nakon sto bih dulje nosila dijete ili dulje bila na nogama). Nakon gotovo 2 mjeseca sve zajedno se vise-manje sredilo. Zbog izbivanja iz Zagreba do danas nisam otisla na ginekoloski pregled.
Prije cca 15 dana pojavilo mi se krvarenje, po obimu i pratecim simptomima slicno oskudnijoj mjesecnici, koje je prestalo nakon nepuna dva dana. Jucer se ponovila ista stvar (oskudno krvarenje koje se smirilo nakon dva dana).
Sto bi moglo biti u pitanju? Prilicno sam uznemirena, a pregled imam zakazan tek za slijedeci tjedan.
Napominjem da dijete hranim isljucivo na prsima.

Unaprijed zahvaljujem na odgovoru.

Marija

Prof. dr. Josip Djelmiš

Poštovana Marija,

Nakon poroda česte su upale sluznice maternice. Kronična upala maternice uzrokuje krvarenja iz maternice.
Javite se svom ginekologu.