Kontracepcijske pilule

enaaa16

Poštovani doktore. Pijem kontracepcijske pilule, zavrsila sam s prvom kutijom i u vrijeme pauze imala sam odnose s ejakulacijom unutra. Krenula sam sad s drugom kutijom, danas ce biti 6. tableta. Mene zanima da li imam razlogu za brigu s tim da pijem tablete svaki dan, ne u tocan sat razmak je do 20 minuta i s time da sam 3. tabletu druge kutije zakasnila sat i pol od uobičajenog vremena i jučer, odnosno danas u noć sam zakasnila 5 sati od uobičajenog vremena. Popila sam ju odmah i danas ću nastaviti u običajeno vrijeme. Hvala

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, nema razloga za brigu. Zaštita je potpuna,

Manuela007

Poštovani. Prošle god do 5.mj pila sam Adexa kontracepcijske tablete. Nakon toga par menstruacija doslo je redovno i onda je kasnila 2 mjeseca. Ginekolog je prepisao Duphaston i dobila sam 6.10.2018. Nakon toga vise nisam imala. Prije mjesec dana bila sam kod gin i na vađenju hormona gdje mi je ustanovljeno da imam višak testosterona i premalo progesterona. Gin mi je dao terapiju Diane 35. Ispila sam 21 tabletu. I danas je 7. Dan pauze međutim ja menstruaciju jos nisam dobila. Što se događa? Što mmi je sad činiti?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, nastavite s redovitim uzimanjem tableta. Ponekad kod žena koje uzimaju oralnu kontracepciju, menstruacija može izostati.