kontracepcijske pilule Adexa

manuela1407

Poštovani,
od sutra počinjem piti kontracepcijske pilule Adexa (tj. od zadnjeg dana mjesečnice; nisam mogla od prvog jer sam došla ginekologu kad sam je već imala). Zanima me od kad počinju djelovati za zaštitu od trudnoće? Koliko te nove kontracepcijske tablete povećavaju rizik od tromboze? jer mi je rekao ginekolog, da ukoliko nisam u trudnoći dobila trombozu (a 10 puta veće šanse su) da onda neću ni za vrijeme pilula.
Srdaćan pozdrav.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Imajte sedam dana dodatnu zaštitu.
Sve ostalo na;http://www.cybermed.hr/forum/bole...e_o_kontracepciji_obavezno_procitati

manuela1407

Hvala na odgovoru. Jos jedno pitanje, imam na nozi jednu malu prosirenu venu (ne osjeti se pod prstima, samo se vidi) koja mi je ostala od trudnoce, smijem li uopce piti kontracepcijske tablete ili mi je zbog vene povecan rizik za ugruske?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Smijete uzimati ako je to jedini problem.

korisnik 1111

Poštovani,
Jeli tablete za alergiju Telfast utječu na učinak kontracepcijskih tableta Adexa? Počela sam piti Telfast prije tjedan dana, a jučer sam imala spolni odnos u kojem je doslo do ejakulacije, pilule pijem vec 2 mjeseca
Hvala na odgovoru

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, tablete za alergiju ne utječu na učinkovitost kontracepcijskih tableta.