Kontracepcijske pilule i krvarenje

ivanaa16

Poštovani, pijem lindynette već više od pola godine i uvijek su bile točne u dan. Naime, zadnji odnos sam imala sredinom prošlog mjeseca, te je dečko svaki put ejakulirao u mene. I dobila sam normalnu mjesečnicu. Ovog mjeseca bi trebala dobiti za 2 dana, ali ja imam već 3 dana blago smeđe krvarenje i blage grčeve. A do sad nisam imala nikakva krvarenja uz tablete, imam li razloga za brigu?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, radi se o probojnom krvarenju što je moguća nuspojava oralnih kontraceptiva. Ono nije opasno i ne umanjuje zaštitu. Ukoliko ste redovito uzimali tablete mogućnost trudnoće je isključena.