krvarenje za vrijeme ovulacije

MtinaB

Poštovani,

Imam jedan problem pa se nadam da mi možete barem okvirno odgovoriti. Imam 32 godine. U zadnje vrijeme (zadnjih 5-6 mjeseci) mi se događa da prije menstruacije, koja mi je redovita (razmak oko 30-32 dana, u trajanju oko 6-7 dana) imam lagano krvarenje koje traje 3-4 dana prije početka menstruacije i nakon toga normalno ide menstruacija. E sad, zadnju sam menstruaciju imala 18.12. koja je trajala samo 4 dana (!!!) i 30.12. su mi počela opet krvarenja, nekad je to više nekad manje ali mogu reći da je krvarenje ipak obilnije nego što je iscjedak....čak nekad izgleda kao i prava menstruacija. Dosta je gusto i tamno crvene boje. S obzirom da imam doma mali mikroskop prema slini vidim da su mi plodni dani.....jako sam zabrinuta. O čemu je riječ....to mi se nikada nije dogodilo.

(Inače...imala sam prije 2 godine vanmaterničnu trudnoću, u kojoj mi je odstranjen desni jajovod i nakon toga sam imala urednu i zdravu trudnoću, rodila sam prije godinu i 7 mjeseci)

Unaprijed hvala,

Zabrinuta

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, teško mi je odgovoriti na Vaše pitanje.
Ako Vam par dana prije menstruacije krene tamni iscjedak to je vjerovatno rezultat propadanja žutog tijela ranije prije neg se sluznica počne normalno ljuštiti.
Uputno bi bilo u drugom dijelu ciklusa uzimati gestagenske preparate kroz tri mjeseca da se isto izbjegne.

Ninuška

Poštovani, već 2-3 puta nakon spolnog odnosa u vrijeme ovulacije krvarim pa me zanima trebam li biti zabrinuta.

Dejan Šakoronja, dr. med.

U vrijeme ovulacije je moguća sukrvica. Svakako treba isključiti i druge uzroke krvarenja.

Znatiželjna 123

Poštovani doktore, već nekoliko mjeseci mi se javlja iscjedak, više u obliku sukrvice, oko tjedan dana prije menstruacije. Tada imam i bolove kao pred menstruaciju. Iscjedak/sukrvica traje nekoliko dana, a menstruacija nastupa normalno oko tjedan dana poslije toga. Je li riječ o kasnijoj ovulaciji? Ginekolog na ultrazvuku nije uočio nikakve anomalije. Hvala.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Radi se vjerovatno o periovulacijskom krvarenju.
Liječi se malim dozama estrogena.

Serendipity

Poštovani,
ciklusi mi variraju od 28 do 32 dana...spolne odnose imam sa zaštitom(kondom) .Ovaj mjesec 8.dan ciklusa sam imala odnos a 14.dan se pojavila kapljica dvije krvi u iscjetku, da li je moguće isključiti trudnoću tj. implantacijsko krvarenje pošto ono navodno nastupa 6-12 dana nakon ovulacije ako je došlo do začeća ?

Hvala na odgovoru!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ma kakva implantacija. Krvarenje je periovulacijsko.

Ne znam sta

Doktore mestruacije mi od pocektka ove godine traju svakih 32-34 dana, dobila sam 22.3/28.3 pa onda 22.4/28.4. 29.4 smo pokusali ja i decko spavati (sa kondomom) medjutim mene je bolilo i nismo. Prije 3-4 dana prijemjetila sam da me svrbi u donjem dijelu pa sam staviljala kremu canesten. Jucer je bilo par kapi krvi, a danas je krvarenje ono slicno menstrualnom (nisam imala odnos sa deckom, ali se jesmo oralno zadovoljavali). Cime ovo krvarneje moze biti uvijetovano? Moze li se raditi o mogucoj trudnoci? sad Hvala Vam

Dejan Šakoronja, dr. med.

NE radi se o trudnoći. Vjerovatno je ovulacijskog tipa.

ruzica.b

Poštovani, dobar dan. Imam pitanje. Inače imam redovne cikluse, 24-28 dana, već više od 10 godina. Imala sam rizičan odnos krajem 03. mjeseca nakon čega je uslijedila oskudinija mjesečnica (inače je malo obilnija), radila sam 2 testa na trudnoću, 19 i 29 dan nakon odnosa, oba negativna. Isključila trudnoću. Nakon toga nisam uopće imala odnose. U tom ciklusu u kojem sam radila testove na 13.dan ciklusa imala sam kratko krvarenje, točnije iscjedak s sukrvicom, i opet nakon 48 sati malo veći isti takav iscjedak. Taj ciklus je trajao 27 dana. Uslijedila je mjesečnica kakvu i inače imam malo obilnija. I sad sam u ovom ciklusu, na 11.dan ciklusa opet imala oskudniji iscjedak s sukrvicom, zatim oskudniji smeđi iscjedak. Znači 2 ciklusa zaredom imam taj krvavi iscjedak, u periodu plodnih dana, koji se sjećam da sam znala imati s vremena na vrijeme, možda jednom godišnje. Uz iscjedak na trenutke imam i neki čudan ocjećaj u jajnicima, ja bi opisala kao da vibriraju. Uglavnom osjećam lijevi, desni rijetko. Zanima me dali su ta krvarenja normalna, ovulacijska krvarenja? Ili ovo znači da su ciklusi bez ovulacije? Dali da posjetim liječnika?
Hvala i lijep pozdrav.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Vjerovatno je krvarenje ovulacijsko. Ne trebate se za sada javljati na pregled.

ruzica.b

Poštovani doktore, hvala na brzom odgovoru.
Pozdrav

Dejan Šakoronja, dr. med.

Molim.

k_r22

Dobar dan, poštovani doktore. Molila bih Vas da mi objasnite krvarenje za vrijeme plodnih dana. Ako se krvarenje pojavilo, dali to znači da je ovulacija izostala ili ipak ima ovulacije iako se krvari. Može li stres utjecati na pojavu krvarenja? Ja sam imala u ovom ciklusu, to krvarenje u dva navrata u roku od 48 sati, s tim da sam nakon prestanka krvarenja primjetila iscjedak koji se rastezao. Netko kaže da je krvarenje znak da nema ovulacije,a netko da obrnuto. Pa me zanima odgovor stručne osobe. Inače, sve pohvale za odličnu stranicu i savjetovanja, Hvala i lijep pozdav.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Kad imate periovulacijsko krvarenje onda imate ovulaciju. No krvarenje u dva navrata mislim da nije od ovulacije.
Sugeriram da se javite na UZV pregled kako bi se sa sigurnošću utvrdilo o čemu se radi.

k_r22

Hvala doktore. Ja sam mislila da je to ovulacijsko krvarenje. Za 3 dana bi trebala dobiti mjesečnicu, i jutros sam učila smeđi iscjedak. Nakon mjesečnice ću se naručiti za pregled. Trudnoća je isključena jer sam zadnji odnos imala prije 2 mjeseca, već sam radila test koji je bio negativan, 20 dana od odnosa, a i imala sam dvije mjesečnice već. Nemoguće da sam trudna, zar ne happy Hvala još jednom i lijep pozdrav happy

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne radi se o trudnoći.

Schnapi

Poštovanje,
Menstruacija mi je do sada bila redovna, svakih 29,30 dana. Ovaj mjesec sam ju dobila 7 dana ranije. Istog intenziteta kao i inaće. Međutim,nakon 15 dana od počektka te menstruacije, vjerovatno u vrijeme ovulacije, pojavilo se krvarenje, kratkotrajno,svijetlo crvene boje, ali malo obilnije (kao početak menstruacije) i trajalo je samo jedan dan. Ali sljedećih 4-5 dana sam imala isjedak jako smeđe boje,obilniji,a često i potpuno crn i sluzav. U tom periodu sam imala bolove kao u vrijeme menstruacije. Odnos sam imala tačno mjesec dana od pojave ovog krvarenja,(nezaštičen). Zabrinjava me crni icjedak,da li je to uredu? I zašto se pojavilo?
(I da .. u vrijeme ovog iscjetka sam imala nahladu,često mokrenje i jak bol želuca)
Umaprijed hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne znam koji je uzrok. Možda upala, cista, endometioza i sl. Svakako posjetite ginekologa.