Krvarenje

Lucijana

Poštovana doktorice,

jako sam zabrinuta zbog krvarenja koje se pojavilo izmedu dvije menstruacije (negdje oko 18-tog dana ciklusa). Krvarenje traje jedan dan, pa se normalna menstruacija pojavljuje za otprilike dva tjedna i traje 5-6 dana.
Ne uzimam nikakve tablete a kao kontacepciju koristim prezervativ.

Srdacan pozdrav.

Doc.dr.sc. Sanja Kupešić

Poštovana,
Svako krvarenje između menstruacijskih ciklusa zahtijeva detaljan pregled u opstetričkim zrcalima kako bi se isključilo postojanje lezije na grliću (polip, odstupanje u Papa nalazu, laceracija, karcinoma i sl). Ipak, najčešće je krvarenje sredinom ciklusa uslijed ovulacije (tzv postovulacijski pad razine estrogena). U sklopu daljnje obrade i u slučaju da ste zabrinuti važno važno bi bilo učiniti ginekološki pregled upotpunjen ultrazvučnim pregledom jer funkcionalne ciste jajnika također mogu uzrokovati opisane smetnje.