krvarenje

gordana

Postovana Dr. Kupesic!

Prije nekoliko mjeseci na ultrazvuku su mi dijagnosticirani policisticni jajnici i sad trebam napraviti hormonske pretrage. Zadnja normalna menstruacija mi je bila 20.4. i nakon toga sam do 13.5. imala svaki dan krvavi iscjedak (ne jako, tek nesto malo na WC papiru ali to je bilo bas svaki dan i mislim da je to bilo uglavnom ujutro). Onda je to prestalo i pojavilo se jos jedan dan negdje prije tjedan dana. Jucer mi se opet pojavilo nesto krvi i danas ujutro isto i uz to me malo i zabolio trbuh kao inace prvog dana menstruacije (a i zadnjih par dana sam osjetila napetost u trbuhu kao pred menstruaciju). I sad me zanima mogu li to sadasnje krvarenje smatrat menstruacijom i vadit krv za par dana ili da cekam "normalnu" menstruaciju?????? Imam 32 godine i ciklusi su mi sve neredovitiji i krvarenja izmedu sve cesca i ne znam kad cu ponovo imat normalan ciklus pa bih zato htjela sto prije obaviti hormonske pretrage i napokon pocet s nekom terapijom.

Srdacan pozdrav!

Doc.dr.sc. Sanja Kupešić

Poštovama,
Ukoliko Vam je trenutačno krvarenje nastupilo zajedno sa subjektivnim naznakama menstruacije možete učiniti hormonsku analizu. Prilikom prezentiranja nalaz Vašem liječniku naznačite tijek menstruacijskog krvarenja i opišite Vaše smetnje kako bi se endokrinološke pretrage mogle interpretirati u svjetlu kliničkih tegoba.