Krvarenje

Mv1012

Poštovani, 2018.godine u ožujku imala sam smeđkasto krvarenje prije mjesecnice oko cca 10 dana , trajalo je par dana nakon tog posjetila sam ginekologicu te je utvrdeno papa testom da imam cin I te promjene povezane s HPV sto se pokazalo tocnim s obzirom kako sam se lose osjecala, nakon sto mi je dala Duphaston koje sam pila da izazovem krvarenje, u travnju je mjesecnica izostala a u svibnju napokon se sve unormalilo. Od tad je sve u redu,naime prije 4 dana (16.4.2019)u popodneevnim satim primjetila sam smeđi iscjedak koji je izgledao kao smeđa ostarjela krv sa čak i svježom crvenkastom krvicom i tako vec traje 3 dana,nekad bude na dnevnom ulošku a nekad pri kraju pišanja procuri .. osjetila sam i dva dana cudne grceve u donjem djelu trbuha sa ponekad bolovima u desnom jajniku,kao i nadutost.. zadnja mjesecnica je bila od 26.3.2019. do negdje 30.3, sljedeca bi trebala doci oko 28.4.2019... da li bi mogli naslutiti sta ae dogada?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, vjerojatno se radi o disfunkcijskom krvarenju kao posljedici hormonskog disbalansa. Moguće da žuto tijelo ne luči dovoljno progesterona i stoga dolazi do oskudnog krvarenja u drugoj fazi ciklusa. Takvo krvarenje se liječi primjenom gestagena (duphaston) u drugoj fazi ciklusa.