Mogucnost trudnoce

Viki912

Postovani, da li je test pouzdan 8 dana nakon odnosa? Bio je negativan no menstruacija mi i dalje kasni 3 dana,9 dan od odnosa pojavilo mi se malo krvi na maramici no nakon toga nista vise da li je to pocetak menstruacije ili je moguce implantacijsko krvarenje? Popila sam ellaone sat vremena nakon nezasticenog odnosa koji je bio u vrijeme neplodnih dana pa me zanima da li je test pouzdan te postoji li mogucnost trudnoce
Hvala na strpljenju i odgovoru,lp

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, 8. dan nakon odnosa je prerano da bi mogli tvrditi da je test pouzdan.

Viki912

A hoce li biti pouzdan 12 dana nakon odnosa?

Viki912

Postovani a 12 dana nakon odnosa je li test pouzdan?

Ivo Balenović, dr. med.

U to vrijeme test je vrlo pouzdan.

Anaaa1909

Postovani!
1.3 sam imala zadnju menstruaciju evo vec 20 dana kako mi kasni bila sam kod ginekologa i reko je da on ne vidi nikakvu trudnocu,dao mi je tablete duphaston ali u ponedjeljak je mene pocelo boljet valjda maternica tj.grceve sam imala javila sam se ponovo ginekologu i reko mi je neka napravim test ja ga napravila i pozitivan je bio,dali je moguce da nije mogo vidjet tako ranu trudnocu ili????
Sutra bih trebala ic na pregled ponovo
Ali me zanima dali je moguce da nije vidio onda trudnocu

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, trudnoća (gestacijska vreća) je ultrazvučno vidljiva sa 5 tjedana amenoreje (izostanka menstruacije) i kod vrijednosti beta hcg-a iznad 1500. Plod je vidljiv sa 6 tjedana amenoreje. Ukoliko trudnoća nije uzv vidljiva, a beta je pozitivan treba misliti na izvanmaterničnu trudnoću.

Anaaa1909

Ali po plodnim danima znaci kad sam ja bila kod ginekologa je bilo 4 tj.trudnoce!

Ivo Balenović, dr. med.

Preme zadnjoj menstruaciji trudnoća bi se trebela vidjeti. No uvijek postoji mogućnost da je trudnoća manja (kasnija ovulacija). Kad se trudnoća ne vidi ultrazvukom a beta hcg je pozitivan (iznad 1000 - 1500) treba misliti na izvanmaterničnu.

Anaaa1909

Evo mene ponovo