Krvarenje

Marija

Imam 60 godina i od 50.godine namam više menstruaciju.Pred tri mjeseca sam poćela uzimati Activelle i pred 15 dana mi se pojavilo lagano krvarenje.Molim Vas da mi odgovorite da li je to normalnoi koliko dugo se ono može pojavljivati te dali mogu nastaviti i dalje uzimati Activelle.Puno,puno hvala

Doc dr. sc. S. Kupešić

Poštovana gospođo Marija,
Bilo bi poželjno zbog krvarenja u postmenopauzi,a tijekom uzimanja hormonske nadomjesne terapije učiniti transvaginalni ultrazvuk kako bi se procjenila debljina endometrija. Ukoliko endometrijska debljina premašuje 4 do 5 mm bilo bi poželjno uzeti uzorak sluznice na patohistološku analizu. Ukoliko je pak endometrijska debljina u granicama normale, ne prikaže se adneksalnih tvorbi (cista ili tumora), a Papa nalaz je također uredan nema razloga za bojazan, već možete bez problema nastaviti trošiti Activelle uz redovitu kontrolu.