Problem

Ivana

Poštovana doktorice Kupešić,moj problem je slijedeći,imala sam spontani pobačaj,napravljena je kiretažai nakon par dana je prestalo skroz krvarenje.14.dana nakon toga javlja se spoting krvarenje koje traje stalno te odlazim u bolnicu gdje su mi napravili ultrazvučnu pretragu gdje je ustanovljeno da je sve u redu tj.nema nikakvih patoloških promjena.Dobivam Pre-par kojeg uzimam 10 dana,te tri dana nakon prestanka uzimanja javlja se krvarenje na što me je liječnik i upozorio,to bi trebao biti početak novog ciklusa.Međutim to krvarenje traje već 10 dana i nema tendencije da će stati tj stalno je svježa krv istog inteziteta.Molim Vas, da mi odgovorite da li to tako treba biti s obzirom na cijelu situaciju i kad bi to krvarenje trebalo stati.Puno Vam hvala na Vašim odgovorima i na Vašoj nesebičnoj pomoći.Hvala.

Doc dr. sc. S. Kupešić

Poštovana,
Ovakvo krvarenje razlog je da ponovno posjetite Vašeg ginekologa kako bi se otklonile sumnje na komplikacije 1. reziduu (ponovni ultrazvučni pregled i beta hCG), 2. endometritis (upala maternične sluznice), 3. hormonski poremećaj uvjetovan prvenstveno manjkom estrogena ili nešto četvrto. Prilikom obrade Vaš će se liječnik rukovoditi Vašim simptomima, ali i rezultatom ginekološke i kliničke pretrage, te će ordinirati samo neophodne pretrage koje će ga dovesti do prave dijagnoze. Moram Vam samo postaviti pitanje: Da li ste doista sigurni da trošite lijek koji se zove Pre-par?( jer to je ime za tokolitik koji se daje sa svrhom očuvanja trudnoće, a u Vašoj situaciji vjerujem da su Vam liječnici propisali Ergometrin).