Krvarenje nakon menstruacije

M4C1

Postovani, naime menstruacija mi je trajala 5 dana i dva dana nakon zavrsetka sam dobila smedi iscjedak koji je bio malo obilniji, mislila sam da je to mozda zaostala menstruacija i to vec sad traje 5 dana, sad je ili crvene boje ili svjetlosmede, krvarenje u danu je toliko da mi je dovoljan jedan dnevni ulozak, nije puno, al i dalje krvarim, mozete li mi reci zbog cega bi to moglo biti i trebam li ici na pregled? Trudnoca je iskljucena, testovi su negativni.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, najvjerojatnije je u pitanju blagi hormonski disbalans. U takvim slučajevima ne dolazi do naglog pada hormona progesterona nego s on još pomalo luči i nakon menstruacije što dovodi do produženog i oskudnog krvarenja. Liječenje nije potrebno. Samo ako bi se to ponavljalo može se uvesti terapija gestagenom u drugoj fazi ciklusa..