Rezultat kombinirani probir

nixy86

Postovani,
prvo vam se ispricavam ako ponavljam temu..
Napravila sam kombinirani probir pa me zanima vase misljenje.
Dob majke-33god
Tezina-100kg
Gestacijska dob prema CRL 48mm
Gestacijska dob na dan vadenja krvi 11+5
Free BhCG 48,9 IU/L 1,61 MoM
PAPP-A 0,539. IU/L 0,4MoM
NT 1,1 mm (CRL 48mm) 0,84 MoM
Nosna kost prisutna
Rizik za Down 1:336
Dobni rizik 1:289
Rizik za Edwards i Patau 1:16854
Biokemijski rizik za Down 1:56

Molim vas za vase misljenje? Dali je rezultat jako los?
Hvala vam unaprijed.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, spadate u skupinu s umjerenim rizikom za Downov sindrom (1:336). To znači da će od 336 trudnica s identičnim nalazima kao što su Vaši jedna nositi dijete s Downovim sindromom. No, to je manji rizik od očekivanog za vašu dob, koji iznosi 1:289. Budući da su UZV biljezi uredni (NT i nosna kost) nije potrebna daljnja obrada.

nixy86

Hvala vam na odgovoru, puno ste me smirili. Molim vas samo jos ovo da vas pitam, jer se zbilja ne razumijem u to, a iskreno moja gin me malo uplasila, a nije bas od puno rijeci za objasniti... Ona je rekla da je ovaj Biokemijski rizik za Down 1:56 jako los rezultat. Sto ubiti to znaci? Zasto je tu rizik 1:56,a gore pise rizik 1:336?

Ivo Balenović, dr. med.

Upravo zato da bi se izbjegli lažno pozitivni rezultati (kada bi se gledao samo rezultat biokemije) radi se kombinacija ultrazvuka i biokemije.

nixy86

Znaci nije potrebno daljnja obrada... Hvala vam jos jednom puno, zelim vam ugodan ostatak dana.

nixy86

U redu. Znaci nema potrebe za daljnjim obradama? Hvala vam jos jednom na svemu i zelim vam ugodan ostatak dana...

Ivo Balenović, dr. med.

Nema potrebe.