Krvarenje nakon zavrsene menstruacije

~pahuljica~

Postovani,
Imam 32 god, nisam radala ni imala pobacaja. Inace imam pcos sa blago povisenim testosterom, dvostrukom inverzijom lh prema fsh, amh-om na gornjoj granici i posljedicom navedenog, neredovite i bolne cikluse.
Menstruacija je bila od 23.-26.10. no od sinoc sam ponovno osjecala lakse menstrualne grceve te se danas javilo lagano ruzicasto-crvenkasto krvarenje uz konstantni pritisak u maternici.
Molim za Vase cijenjeno misljenje.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, krvarenje koje se javlja nakon menstruacije može biti posljedica produljenog djelovanja žutoga tijela. Kod uobičajenih ciklusa dolazi do naglog pada progesterona što za posljedicu ima krvarenje. Ako taj pad nije nagli, nego postepeni, krvarenje može potrajati i nakon menstruacije.