Krvarenje u trudnoci

RememberMe

Postovani,

Zadnja menstruacija mi je bila 3.1.
Nakon 3 dana kasnjenja sljedece radila sam test za trudnocu dva puta i oba su bila pozitivna. Jucer 10.2. sam pocela krvarit kao da imam menstruaciju (lagani bolovi i krvarenje,ali nije jako obilno). Da li imam razloga za brigu?
Za prvi pregled sam narucena 17.2., da li da pricekam pregled ili?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, savjetujem da se javite na pregled u hitnu službu.

biljka33

Postovani,
prva mi je trudnoca, trudna sam negdje oko 5-6 tjedana ( zadnja menstruacija je bila 20.1.) Medutim prije 4 dana mi se pojavio svjetli iscjedak, bila sam kod ginekologa dao mi je da odma popijem 2 duphastona, i sljedeci dan 3x1, i rekao da su mi cisticni jajnici i kontrola za 2 tjedna. Danas cjeli dan nije bilo nista, i veceras se opet pojavio iscjedak. Bolova nemam, tu i tamo me kao grc uhvati, ali nista strasno. Dali to moze biti uzrok tih cisticnih jajnika ili znak pocetka spontanog? Dali imate jos neki savjet za preporuku da iscjedak prestane? Ili samo trebam bit strpljiva?

Lp
Hvala na odgovoru

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, to je česta pojava u ranoj trudnoći i ne znači početak spontanog. Dobili ste odgovarajuću terapiju i simptomi će se smiriti.

biljka33

Postovani, krvarenje je prestalo nakon 6 dana. I dalje sam na terpiji duphaston 3x1, moj ginekolog mi je rekao da cu ga piti sve do 12 tjedna. Medutim pocela mi je neka ljepljiva bljeda sluz kao izlaziti, dali je to znak neke infekcije, i dali mozda uz duphaston trebam uzimati i neki probiotik? Dosad nisam vadila briseve, a u 10 tjednu sam.

Ivo Balenović, dr. med.

Ne mogu znati bez pregleda, ali u trudnoći su česte gljivične upale. Slobodno možete uzeti probiotik.

Regina Mills

Pozdrav svima, zadnja menstruacija mi je bila 10.3.. onda sam imala 4.4 ponovo krvarenje, ja sam upisala da je bila menstruacija, ali oskudnija nego inace. 11.4 sam napravila test na trudnoću koji je pokazao pozitivno, 12. I 13.4 ponovljeni testovi, takodjer pozitivni. Termin kod ginekologa zakazan tek 5.5, uglavnom, jucer navecer sam na dnevnom ulosku primjetila sluzavu svijetlo crvenu krv, bolova nikakvih nemam. Nazvala sam Hitnu, rekli su mi ako nema bolova da lezim i u ponedeljak kod svog ginekologa... danas ujutro, na ulosku crvena krv, ne puno, ali ne ni malo, takodjer bez bolova. Ponovo sam zvala Hitnu, ponovo su mi rekli da ako nema bolova neka lezim i mirujem, i sutra kod svog ginekologa... jel to zabrinjavajuce? S tim da sam 2019-te u studenom imala spontani pobacaj u samom pocetku.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, bez pregleda ne mogu reći o čemu se radi, ali krvarenje u ranoj trudnoći je česta pojava (oko 40% trudnoća)

Arlina

Poštovani,
U 12.sam nt. U 8 .je počelo krvarenje, hematom koji se sada smanjio i imam samo smeđi iscedak.
Dobila sam terapiju pogesteron i pronison 20mg. Ono što me takođe brine je to što je materica u kontrakciji kad god je dr pogledao na uz. Da li se takve kontakcije uopšte mogu smiriti?
Imala sam dva spontana , jedan u 6. Jedan u 18.nt.pre 5 godina. Imam jedan porođaj carskim rezom.
Zahvaljujem i srdačan pozdrav....

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, dobili ste odgovarajuću terapiju. Kontrakcije se mogu smiriti.

biljka33

Postovani,
Trenutno sam u 24 tjednu trudnoce, imala sam gljivicnu infekciju, i ginekolog mi je dao plimikol vaginalete 3 dana. Dan nakon zavrsetka uzimanja mi se pojavio manji svjetlo rozi iscjedak, dali je to normalno? Ili da se ipak javim hitno ginekologu. Sto se tice bolova, stidna kost me boli jos od 18 tjedna, svakodnevno,( pri podizanju noge dok stojim na nogama, pri okretanju na bok, pri hodanju nakon max 20 koraka, prilikom ustajanja iz sjedeceg polozaja, i ako slucajno drzim nesto u ruci cak i od kilo-dva) takoder ako mi mozete dati neki savjet i za to, kako ublaziti bolove.

Hvala
Lp

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, ako je krvarenje u pitanju savjetujem da se javite liječniku. Bolovi mogu biti uzrokovani dijastazom simfize. Treba izbjegavati pokrete koji izazivaju bol, te mirovati u položaju koji Vam odgovara.

Monna

Pozz..
Ja sam jako zabrinuta..
Zad. M mi je bila 10.01.
05.02 sam trebala dobiti novu. No nisam. Inaće mi men. Ne kasni, a kako je kasnila prvi test sam nap 6.02. I pokazao je negativno.. no pošto i dalje ju nisam dobila ponovila sam drugim testom, ali ovoga puta rano ujutro 10.02. I pojavila se blaga crtica.
No odlučila sam se i za dig test pa sam njega nap odma 11.02 i pokazao mi je 1-2 (3-4) tj trudnoće.
No 17.02. Ujutro u 7 h na papiru mi se pokazuje svijetlo roza krv tokom brisanja. I tu me hvata panika. U 8 mi je vec na dnevnom ulošku neka tamna krv u malo većok kol. Sa sukrvicom. Taj dan ponovim digitalni test i pokazuje mi trudnoću od 2-3 (4-5) tj.. no zbg zabrinutosti odlazim na hitnu.
Bhcg mi iznosi 1340, Tax 37, u rodnici smeđkasto oskudnog iscjedka, cerviks clanak zatvoren, endometrij ehogen 11mm, lijevi jajnik uredan, desni 4,4×3,2 cm sa cistom koprenastih odejka 32mm, cista ima jasnu kružnu vaskularizaciju-cista žutog tijela..
Dobila sam terapiju 3*1 tbl duphaston uz mirovanje.
No od kad sam na murovanju krvarenje ne prestaje malo je oskudno pa pojačano.. ide od svijetlo smeđe do tamno smeđe boje.. i kao da je vodenasto ne znam to opisati.. dosta me to proganja. Ćekam sad sljed. Pregled.. zabrinuta sam. Nekih jakih bolova nemam.. no taj iscjedak se ne smanjuje.. dal se mogu uopce nadat da ce se vidjet GV na sljed pregledu.. i dal bi ipak mogao ishod ove trudnoce biti oke..?

2021. u 3 mj imala sam van.mat trudnoću ljećsnu metrotreksatom....
2022. U 2 mj sam imala biokemisku.
Te dvije trudnoće ni jedna beta mi nije bila veća od 300..
Pa se ipak sad ndm da s ovom bude svw uredu.. :/