dali postoji mogućnost trudnoce

Branka12

Dobar dan imam jedno pitanje imala sam nezasticeni spolni odnos sa dečkom 21,22,23.06.20019 menstruacia mi je bila 13.6.2019 dali sam bila u plodnim danima i dali postoji mogućnost trudnoce hvala unaprijed

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, zadnji odnos je bio u vrijeme plodnih dana i stoga postoji mogućnost trudnoće.

natalius

Postovani,
Zasticeni spolni odnos se dogodio na 23 dan ciklusa. Menstruaciju sam dobila nakon 2 dana tj na 25 dan ciklusa.
Moj NKC je 25 dana, a NDC 32 dana.
Dali je iskljucena mogucnost trudnoce posto je mjesecnica stigla nakon odnosa, ili treba cekati naredan ciklus?
Lp.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, trudnoća je isključena.

natalius

Postovani, hvala vam na odgovor.

Imam pomalo nerealno pitanje povezano za to iznad, tipa "sta bi bilo, kad bi bilo" ...
Recimo da se 23 dan ciklusa desi ovulacija (znam da kod redovni menstrualni ciklus to je nemoguce ali sve je ovo pretpostavka), pritom je odnos bio sa ejakulacijom (nezasticen ili zasticen pa je zastita zakazala svejedno), dali u tom slucaju, ako dodje do trudnoce, menstruaciju ne bi stigla 25 dan ciklusa tj uopce ne bi stigla narednih 9 meseci?

Hvala jos jednom.
Lp.

Ivo Balenović, dr. med.

U slučaju trudnoće menstruacija ne bi nastupila niti 25. dan, niti narednih 9 mjeseci.

natalius

Postovani opet ja...

Da li je iskljucena mogucnost trudnoce ako je test za rano otkrivanje trudnoce (osetljivost 25mlU/ml) uradjen 17-og dana nakon odnosa prvim jutarnjim urinom i negativan je?

Prevrtila sam fotum i nije mi jasno sto neki govore da se test radi nakon 14 dana od odnosa, drugi 10 dana od odnosa, treci govore ako kasni menstruacija itd...
Sta je od toga tacno i ako mozete mi obrazloziti odgovor oko implantacije i radjenje testa za trudnocu.

Hvala unaprijed i izivinite sto dosadjujem.
Lp.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, test je pouzdan. Otprilike 7 dana nakon oplodnje dolazi do implantacije zametka u materište. Nakon implantacije u krvi i urinu majke može se dokazati beta hcg (hormon trudnoće)

Account

Poštovani,

Molim ako mi možete razjasniti dilemu oko testova na trudnoću. Rekli ste da se već oko 10 dana nakon oplodnje može uraditi test preko urina jer tada postoji dovoljno hormona u mokraci. Ukoliko se rizicni odnos dogodi recimo 4 dana prije ovulacije, te spermiji u teoriji mogu preziviti toliko dugo, dogada se oplodnja cetvrti dan te onda na to treba pricekati jos 10ak dana, znaci sve skupa 14 dana od odnosa (4 + 10) da bi test bio pouzdan? Je li to tocan izracun ili sam negdje promasila? I je li test uraden 18 dana nakon rizicnog odnosa u popodnevnim satima, 1 dan prije ocekivane menstruacije 100% pouzdan?

Unaprijed hvala.

Reasimba

Poštovani, rizični spolni odnos sa ejakulacijom je bio 26.06. Najkraći ciklus je 23 a najduži 29 dana. tjedan dana nakon spornog odnosa su me užasno bolile grudi, bili jako grčevi i lagana mučnina. stalno je bistri iscjedak. eto, danas je bila kap krvi i točka, bole me donji dio leđa i imam osječaj da bi menstruacija trebala doći. na žalost, moja ginekologica me nije htjela primiti(idu na godišnji), kod nje mogu tek u rujnu. testove sam radila 05.07. 07.07. 09.07. ni jedan sa prvim urinom i svi negativni. simptomi su se povukli sad. da li je ipak vrijeme da se ponovi test ili da samo pričekam. Hvala vam na odgovoru

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana Account, 18 dana nakon odnosa test je pouzdan. Otprilike tjedan dana nakon oplodnje (do deset dana) dolazi do implantacije i tada je moguće dokazati trudnoću. Dodamo li životni vijek spermija to ispada desetak dana do najviše dva tjedna nakon odnosa.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana Reasimba, obzirom na vrijeme proteklo od odnosa, testovi bi trebali biti pouzdani. Ukoliko menstruacija ne nastupi u idućih par dana ponovite test s prvim jutarnjim urinom.

Account

Poštovani,

Mislite da je moj test nakon 18 dana pouzdan bez obzira sto nije raden prvim jutarnjim urinom nego u popodnevnim satima?

Ivo Balenović, dr. med.

U to vrijeme test je pouzdan. Možete ga ponoviti ukoliko želite biti 100% sigurni.

bojana5555

Postovani, zadnju menstruaciju sam dobila 11.06, imala sam polni odnos 25.06 on je prvo svrsio u kondom, onda smo se obrisali i nakon sat vremena opet imali odnos, prvo malo bez kondoma, a zatim.smo stavili kondom. Da li postoji mogucnost trudnoce s obzirom da je svrsio pa smo se obrisali i nastavili?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, mogućnost trudnoće je samo teoretska. Ukoliko je na spolovilu ostalo ejakulata dovoljno za oplodnju.

bojana5555

Postovani, mene muci to sto smo ja i moj partner ovaj mjesec svaki put prije nego sto imamo sex sa kondomom, on bi par puta usao u mene bez kondoma ali veoma kratko, par puta po jedno 15-20 sekundi a zatim bi stavio kondom,ali bojim se zato sto je to jednom bilo i za vrijeme plodnih dana pa me zanima da li se moglo desiti da zatrudnim za to kratko vrijeme sto smo bez kondoma, da li je moglo da izadje predejakulata za tih par puta po petnaestak sekundi te da zatrudnim? I izvadio bi ga sekundu pred svrsavanje.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, na taj način nije moguće da dođe do trudnoće.

maja575

Postovani,
Naime imam neredovitu menstruaciju,zadnja je bila 17.5 i trajala je 4 dana,ja i decko smo imali nezasticen spolni odnos odnosno patencija se desila najvise 5 sekundi i nije ejakulirao u mene vec izvan i ja jos nisam dobila menstruaciju,,zanima me kolika je mogucnost trudnoce.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, prema navedenom ne postoji mogućnost trudnoće. Budući da Vam menstruacija kasni, uradite test na trudnoću.