krvarenje u trudnoći

maja

u desetom sam tjednu trudnoće.prilikom spolnog odnosa prokrvarila sam svježom krvlju koja je prestala iste večeri.slijedeći dan krvarenja nije bilo već samo smečkasti iscjedak da bi se idući dan opet pojavile kapljice svježe krvi.posjetila sam ginekologa koji je napravio pregled-cerviks 1 čl.,tvrd zatvoren,uterus u avf,smekšan,veličinom za amenoreju.Napravljen je i uzv koji je uredu(plod je velik 29mm,anatomija b.o.,vide se jasni otkucaji).Prepisan mi je Normabel 3x2mg i Dabroston 3x10mg te mirovanje i kontrola za 3 tjedna.Krvarenja više nema već samo oskudan smečkasti iscjedak. Lijepo vas molim da mi odgovorite zašto mi je potreban Normabel i da li te lijekove moram koristiti sva 3 tjedna do kontrole ili samo jednu kutiju budući da ih imam za 10 dana unaprijed se zahvaljujem na Vašem odgovoru i želim pohvaliti Vaš sajt i Vašu angažiranost oko naših pitanja.

Prof. dr. Josip Djelmiš

Poštovana Majo,
s obzirom na uredan nalaz vaše trudnoće ne treba te uzimati preporučene lijekove.