Krvarenje u vrijeme ovulacije

lidija.p.

Poštovani imam 33 godine...
Menstruaciju sam imala 5.2 .2022 g trajala je 5 dana sve normalno kao i inače..
Da bih 12.2 dobila spoting krvarenje (blagi roza i svijetlo smeđe pri brisanju) svaki dan evo do danas 17 to traje ..Jedan dan bude svijetlo roza drugi dan svijetla krv i bolovi kao pred M..Jedan dan sam primjetila krvav rastezljivo ugrušak veličine graška ..Danas malo jače spoting krvarenje,ne obilno Tamno crveno i svježa krv ,više nije blagi roza Kao da pojačava iz dana u dan po intenzitetu boje..Dovoljno za paniku i strah ..Molim vas neznam više šta da radim.Moj ginekolog kaže da je to normalan odraz jajnika i da ne treba nikakva terapija ja sam vječito po dnevnim ulošcima.Tako svaki mjesec.Hormoni štitnjače prolaktina su u redu
Gine.pregled je bio uredan u 11 mj također i papa test.Do kada traje to ovulacijsko krvarenje.? Prošli mj mi je trajalo 9 dana d bi nakon toga išao rastezljiv bjelanjak iscjedak uobičajen za ovulaciju i M je normalno došla nakon cc 14/16 dana.Zašto krvarim prije plodnih dana ..( to ispada 7 dan od prestanka menstruacije)
Zadnje M su bile :
Dali mi možete s sigurnošću reći dali sam u plodnim danima ili ću tek biti?
T bi isključila nisam jako davno imala spolni odnos
Molim vas odgovor.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, prema navedenome radi se o ovulacijskom krvarenju. Takvo krvarenje nije potrebno liječiti, ali ukoliko ženi stvara neugodnost i smetnje može se provesti terapija estrogenima u vrijeme oko ovulacije.

lidija.p.

Napominjem sviježa crvena krv pri brisanju,na dnevnom uloške te par ugrušak koji su rastezljivi pod prstima prate me cijeli dan ,kada hodam.
Po noći ništa sve suho i nema spotinga.
Dali je to uobičajeno i normalno za ovulacijsko krvarenje (mrvicu jače od spotinga )da se krvari ? .Nije obilno.Dali to znači da su mi sada plodni dana ili da se tek "spremaju plodni dani"?
Po mojoj računici i kalendaru /aplikaciji plodni dani bi trebali početi 20.2.?
Hvala

Ivo Balenović, dr. med.

Da bi se moglo odgovoriti na to pitanje potreban bi bio uzv pregled kojim bi se izmjerila debljina endometrija, te vidjeli jajnici i na temelju toga zaključilo da li je bila ovulacija.

lidija.p.

Hvala lijepa n odgovoru
Ukratko znači ovo malo jače krvarenje od spotinga je uzrokovano naglim padom estrogena za vrijeme ovulacije,i krvarenje se smatra normalno?
Hvala još jednom
Lp

Ivo Balenović, dr. med.

Tako je. Nema na čemu.

lidija.p.

I dali je normalno to što malo jače krvarenje od spottinga praćeno malim rastezljivim krvavim ugrušcima ,svjetlom te žarkom crvenom bojom ,koja varira i prijelazi u svijetlo i tamosmeđe koj traje već 7 dana ?Dali je to normalno i koliko inače traje,čitam na internetu 2 dan meni je već 7 dan,p se bojim? Nemam nikakvih bolova,dali moram ići na hitnu možda? Već me je strah. Dali je krvarenje možda posljedica ovih infekcija što sam primila prije dva tjedna zbog alergije i koprivnjače(Solumedrol 4 injekcije,Sinopen 2 injekcije,Dexa 4 injekcije) i lijekovi Nixir prije 2 tjedna?
Bila bi vam zahvalna na odgovor.

Ivo Balenović, dr. med.

Savjetujem da se javite liječniku. Bez pregleda se ne može znati o čemu se točno radi.