Uzimanje kontracepcije nakon poroda

Mama11

Pozdrav,
Nakon poroda sam počela piti pilule Belara u dogovoru sa ginekologicom.
Trenutno sam na drugoj kutiji.
Na sredini prve kutije imala sam krvarenje, koje bih rekla prije da je bilo probojno, ali je trajalo 4-5 dana, nazvala sam svoju ginekologicu i rekla mi je da nastavim piti bez obzira na to.
Tocnije, 13.12 prva tableta Belare s prvim danom menstruacije, 29.12 "probojno krvarenje" u teajanju 4-5 dana, 2.1 zadnja tableta, pa odmor od 7 dana, nakon toga pocinjem drugu kutiju.
11 tableta mi je jos ostalo.
Sto ako opet za vrijeme uzimanja tableta dobijem krvarenje i kako to rijesiti?
Sve mi se nekako pomaklo, obično mi je uvijek u pauzi od 7 dana dolazilo krvarenje.

Ivo Balenović, dr. med.

Probojno krvarenje je uobičajena nuspojava u početku terapije kontraceptivima. Ono nije opasno i ne umanjuje zaštitu. Može se spriječiti višim dozama - uzimanjem po dvije tablete tijekom nekoliko dana

Mama11

Evo, situacija ovaj mjesec ista.
28.1. Zadnja menstruacija, trenutno jos imam 8 tableta u kutiji za popit (danas popijena)
Sinoc mi je prilikom brisanja krvavo pomalo bilo.
Da li opet nastaviti piti tablete do kraja?
Da li je to probojno krvarenje ili normalna menstruacija?

Ivo Balenović, dr. med.

Nastavite s uobičajenim uzimanjem tableta. Radi se o probojnom krvarenju.