Krvavi iscjedak

Nora1234

Pozdrav.

Prije nesto manje od tjedan dana obavila sam redovni ginekoloski pregled pa sam otisla na put i trenutno nemam gdje otici kod ginekologa. Na pregledu je ginekologinja obavila ultrazvuk koji je bio uredu te je uzet uzorak za papu za koju jos cekam rezultate. Otprilike 3dana nakon pregleda pocela sam osjecati jak svrbez te sam dobila prozirni iscjedak bez mirisa koji se poceo mijesati sa krvi. Kako svrbez se smanjuje smanjuje se i krvarenje no jos nije u potpunosti prestalo.
Zanima me koji je razlog mog sranja te da li mogu nesto koristiti kao alternativu kako bi to stanje proslo.
Unaprijed hvala.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, svrbež je često uzrokovan gljivicama. Uzmite neku od antimikotičnih krema. Krvarenje (ukoliko nije menstruacija, ili trudnoća) je najvjerojatnije ovulacijsko. Ono se dešava sredinom ciklusa.

idalea

Postovani koristim pilule vec 6 mjeseci.yasmin...ovaj mjesec sam imala pauzu 6 dana ..ostalo mi je jos 6 pilula do kraja..I prvi put sam primjetila danas smedkasti iscjedak...da li imam razlog za brigu...moze li to bit implantacijsko krvarenje...jedini odnos sam imala na 8 piluli...hvala

idalea

Sad vise nije smede nego crveno...imam jos 5 tableta...nema nikakve boli...danas sam isla po nalaz papa testa ti je sve u redu...moze li bit ovulacija ili ne daj boze trudnoca

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, ako ste prekinuli s uzimanjem tableta najnormalnije je da se javilo krvarenje.

idalea

Ne imam jos 6pilula koje pijem..u uyorak mi je zadnja.....prokrvarila sam na 15...onako kao iscjedak..ali nastavila sam ih dalje pit.

idalea

Sa evre sam presla na yasmin zbog tih krvarenje...ne znam stalno se bojim da ne djeluju..da je mozda neki hormonalni poremecaj...ma da ovo je sad sa yasmin prvi put..pijem ih od 7 mjeseca

Ivo Balenović, dr. med.

Onda se radi o probojnom krvarenju. Ono nije opasno i ne umanjuje zaštitu. Organizmu treba vremena da se privikne na nove hormone. Nema razloga za brigu, nije implantacijsko krvarenje.

Goodgirl

Pozdrav doktore,
Prije svega da kazem da mi je ciklus 28 dana (dan dva kasni ili urani zbog stresa) i imam obilne i bolne menstruacije i traje 7 dana.
Zadnji spolni odnos imala sam s deckom 6.1. (taj smo ciklus imali ucestale spolne odnose, ali sa zastitom u vrijeme plodnih dana) i menstruaciju dobila redovno 7.1. i nakon toga 3.2.
Sada su mi plodni dani i javio se krvavi iscjedak i zanima me je li to znak za brigu? Citala sam o ovulacijskom krvarenju i sada me zanima je li mozda rijec o tome ili o necem drugom? Htjela bih napomenuti da su sada ispitni rokovi pa je mozda i stres imao utjecaj?
Trudnocu bih iskljucila jer smo i koristili zastitu i imala sam posljednje dvije menstruacije, ali me nekako malo strah izvanmaternicne trudnoce jer na internetu pise svasta i sada mi je puna glava tih informacija pa Vas molim za pomoc.

Unaprijed Vam hvala.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, radi se o ovulacijskom krvarenju. Nema razloga za brigu.