Mogucnost trudnoce

Girl17

Molim za pomoc.
Znaci u petak sam imala spolni odnos sa mojim deckom bez da smo koristili zastitu,a u subotu sam dobila menstruaciju.
Dali je moguce da sam trudna?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Niste naravno. Kako bi bila trudna ako ste dobili menstruaciju? Jel to vama logično?

ivy98

postovani, naime sinoc 4.dan mjesecnice imala sam nezasticeni odnos, u kojem je doslo do ejakulacije, odnosno jedan dio je zavrsio u rodnici, moje pitanje je da li je potrebno uzimati pilulu za dan poslije? moji posljednji ciklusi su bili 22.10.18, 21.11.18, 24.12.18 i sada zadnja mjesecnica je kasnila 10 dana, tacnije dosla je dana 6.2.19. ali to kasnjenje povezujem zbog stresa, promjene posla i sl.. i samo da napomenem nakon odnosa,mjesecnica se nastavila i danas sto je ujedno i zadnji dan. hvala unaprijed na odgovoru.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, odnos je bio u vrijeme neplodnih dana i ne postoji mogućnost trudnoće.

Ruby96

Postovani. Par mjeseci sam u braku,i pazili smo se,nismo htjeli odmah djete dok ne ustabilimo brak i tacnije novcanik. Medjutim zadnje vrijeme nam se rodila zelja za djecom,pa se vise ne pazimo. Vrijeme za menstruaciju mi je bilo prije 2 dana,medjutim meni nikad ne kasni,cak dobijam ranije 2 dana ili eventualno 1,biljezim redovno sve u svoj kalendar. Sto znaci po meni kasni mi 4 dana,po kalendaru 2. Eh sad posto nisam dobila,obavila sam tri testa koji su pokazali da je negativan,od najeftinijeg do najskupljeg. A danas mi se pojavio smedji iscjedak bez krvi. ( stavila ulozak za svaki slucaj,proslo vec par sati ni kapi vise nicega.) Da li trebam ocekivati trudnocu ili ipak menstruaciju. Nemam bas neke simptome osim mucnice i glavobolje jake. Hvala unaprijed na odgovoru. Pozdrav

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, ako su tri testa pokazala negativno, vjerojatno se ne radi o trudnoći. Test može detektirati hormon trudnoće tek nakon implantacije zametka. Implantacija se dešava oko tjedan dana nakon oplodnje.